Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:39 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:39

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Propunere 9
PL 93/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri-financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 122 76 35 25 13 13 9 1
- voturi pentru (DA):81 5 4 33 22 13 4 - -
- voturi împotrivă (NU):198 116 70 1 - - 1 9 1
- abțineri:15 1 2 1 3 - 8 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL NU
12. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD NU
15. Avram Constantin ALDE NU
16. Avram Marian PSD NU
17. Axente Ioan PSD NU
18. Babuș Radu PSD NU
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD NU
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
22. Bălan Ion PSD NU
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
24. Benga Ioan PSD NU
25. Berci Vasile PNL NU
26. Birchall Ana PSD NU
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriță Dumitru PSD NU
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Ciobanu Gheorghe PSD NU
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD NU
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE NU
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
63. Covaci Dorel PSD NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD NU
67. Cristea Victor PSD NU
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion PNL NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Delureanu Virgil PSD NU
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
77. Dima Toader PSD NU
78. Dîrzu Ioan PSD NU
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD NU
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD NU
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
89. Dumbrăvanu Paul PNL NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
91. Dumitru Georgică ALDE NU
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
94. Emacu Gheorghe PSD NU
95. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
96. Eparu Ion PSD NU
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Florea Daniel PSD NU
99. Frăticiu Gheorghe PSD NU
100. Galan Constantin PNL NU
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
103. Găină Mihăiță PSD NU
104. Geantă Florian Daniel PDL DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL NU
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghiveciu Marian PSD NU
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
109. Giurescu Dinu ALDE NU
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
112. Grama Horia PSD NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
114. Grosaru Mircea Minoritati DA
115. Gudu Vasile PDL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
117. Guran Virgil PNL NU
118. Gurzău Adrian PDL DA
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
121. Harbuz Liviu PSD NU
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
123. Hellvig Eduard Raul PNL NU
124. Holban Titi PNL NU
125. Horga Vasile PNL NU
126. Hrebenciuc Viorel PSD NU
127. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
131. Ignat Miron Minoritati Abținere
132. Intotero Natalia-Elena PSD NU
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD NU
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
136. Iriza Scarlat PSD NU
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Itu Cornel PSD NU
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD NU
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD NU
147. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
148. Manolache Marius PSD NU
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Viorica PNL NU
151. Marin Gheorghe PSD NU
152. Markó Attila-Gabor UDMR DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Martin Eduard-Stelian PSD NU
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Mazilu Constantin PSD NU
158. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
159. Melinte Ion ND DA
160. Mihai Aurelian ND DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
163. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
164. Mîrza Gavril PSD NU
165. Mocanu Adrian PSD NU
166. Mocanu Vasile PSD NU
167. Mocioalcă Ion PSD NU
168. Mocioi Niculina ND DA
169. Moisii Constantin ND DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
173. Movilă Petru PDL DA
174. Muntean Mircia PDL DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu ND DA
177. Neacșu Marian PSD NU
178. Nechita Aurel PSD NU
179. Negruț Clement PDL DA
180. Negruț Cornelia ALDE NU
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
182. Nichita Cristina PSD NU
183. Nicoară Romeo Florin PNL NU
184. Nicolae Alexandri PNL NU
185. Nicolae Florian PSD NU
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
187. Niculae Aurel PNL NU
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
189. Nistor Laurențiu PSD NU
190. Nistor Marioara ND DA
191. Niță Emil PSD NU
192. Ochi Ion PSD NU
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Palașcă Viorel PNL NU
195. Paleologu Theodor PDL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Pârgaru Ion PNL NU
199. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
200. Peia Ninel PSD NU
201. Petrache Adrian-Alin PSD NU
202. Petrea Dorin Silviu PSD NU
203. Petric Octavian PSD NU
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
206. Pop Georgian PSD NU
207. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
208. Popeangă Vasile PSD NU
209. Popescu Dan-Cristian PDL DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
211. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
212. Potor Călin PNL NU
213. Preda Cezar-Florin PDL DA
214. Pușcaș Iacob ND DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
216. Răducanu Ion PSD NU
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
218. Rădulescu Constantin PSD NU
219. Rădulescu Romeo PDL DA
220. Rățoi Neculai PSD NU
221. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
222. Reuer Elena-Ramona PNL NU
223. Rizea Cristian PSD NU
224. Roman Gheorghe PSD NU
225. Roman Ioan Sorin PSD NU
226. Roman Petre PNL DA
227. Roman Victor PSD NU
228. Roșca Lucreția PSD NU
229. Rotaru Răzvan ND DA
230. Sava Andrei-Valentin PSD NU
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
232. Săpunaru Nini PNL NU
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
234. Scarlat George PNL NU
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
236. Sefer Cristian-George ND DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
239. Simedru Dan Coriolan PNL NU
240. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
241. Smarandache Miron Alexandru ND DA
242. Solomon Adrian PSD NU
243. Stan Ion PSD NU
244. Stanciu Anghel PSD NU
245. Stanciu Zisu PSD NU
246. Stancu Ionel Minoritati Abținere
247. Stativă Irinel Ioan PSD NU
248. Stănescu Alexandru PSD NU
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
250. Stoica Mihaela - NU
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD NU
253. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
254. Surdu Raluca PNL NU
255. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion ND DA
258. Șoptică Costel PNL NU
259. Șova Lucian PSD NU
260. Ștefan Viorel PSD NU
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
264. Tămâian Ioan PNL NU
265. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
267. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
268. Teju Sorin PNL NU
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
271. Tiuch Cătălin PSD NU
272. Toader Mircea-Nicu PDL DA
273. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
274. Traicu Rodin PSD NU
275. Tudorie Violeta PSD NU
276. Turcan Raluca PDL DA
277. Udriște Gheorghe PDL DA
278. Uricec Eugen Constantin PSD NU
279. Ursărescu Dorinel PNL NU
280. Vainer Aurel Minoritati DA
281. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
282. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
283. Vladu Iulian PDL DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD NU
285. Vlădoiu Aurel PSD NU
286. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
287. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
288. Vulpescu Ioan PSD NU
289. Weber Mihai PSD NU
290. Zaharcu Neviser PSD NU
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
294. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 2:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro