Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:40 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:40

Subiect vot: PLx 93/2013 ama.33
PL 93/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri-financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 123 77 35 26 11 13 10 1
- voturi pentru (DA):219 119 76 5 2 - 7 10 -
- voturi împotrivă (NU):65 2 - 29 22 11 - - 1
- abțineri:12 2 1 1 2 - 6 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Boghicevici Claudia PDL NU
33. Bónis István UDMR NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND NU
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR NU
98. Florea Daniel PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PDL NU
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Tinel PDL NU
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Giurescu Dinu ALDE DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
115. Gudu Vasile PDL NU
116. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gurzău Adrian PDL DA
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Hellvig Eduard Raul PNL DA
124. Holban Titi PNL DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati Abținere
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR NU
143. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL NU
146. Man Mircea PDL NU
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Martin Eduard-Stelian PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
156. Máté András-Levente UDMR NU
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion ND NU
160. Mihai Aurelian ND NU
161. Mincă Liliana ND NU
162. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina ND NU
169. Moisii Constantin ND NU
170. Moldovan Iosif UDMR NU
171. Molnar Zsolt UDMR NU
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Movilă Petru PDL NU
174. Muntean Mircia PDL NU
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu ND NU
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Negruț Clement PDL NU
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Laurențiu PSD Abținere
191. Nistor Marioara ND NU
192. Niță Emil PSD DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Orban Ludovic PNL Abținere
195. Palașcă Viorel PNL DA
196. Paleologu Theodor PDL NU
197. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PDL NU
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pârgaru Ion PNL DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrache Adrian-Alin PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD NU
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popa Radu Mihai ND NU
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PDL NU
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
216. Potor Călin PNL DA
217. Preda Cezar-Florin PDL NU
218. Pușcaș Iacob ND NU
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo PDL NU
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Gheorghe PSD DA
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Petre PNL DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Rotaru Răzvan ND NU
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
240. Sefer Cristian-George ND NU
241. Seres Dénes UDMR NU
242. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL DA
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru ND NU
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ion PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati Abținere
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - NU
255. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Șcheau Ion ND NU
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
273. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PDL NU
276. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Turcan Raluca PDL NU
280. Udriște Gheorghe PDL NU
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel PNL DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vladu Iulian PDL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro