Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 10:58 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 10:58

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 77/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.71/2012 privind desemnarea Ministerului Sănătății ca unitate de achiziții publice centralizată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:138 53 26 11 23 9 8 7 1
- voturi pentru (DA):132 52 26 11 21 7 8 7 -
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 1 2 - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anton Marin PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Balan Ioan PDL DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Berci Vasile PNL DA
14. Blănariu Valentin ND DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucur Constantin-Alin - Abținere
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Calotă Florică Ică PNL DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
24. Ciobanu Gheorghe PSD DA
25. Ciobanu Liliana ND DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
29. Ciuhodaru Tudor ND NU
30. Ciurariu Florin PNL DA
31. Coman Gheorghe ALDE DA
32. Comșa Cornel-George ND DA
33. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
34. Covaci Dorel PSD DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Daea Petre PSD DA
37. Dalca Ștefan-Petru ND DA
38. Dascălu Constantin PDL DA
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD DA
41. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
42. Dima Toader PSD DA
43. Dîrzu Ioan PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrinescu Traian PNL DA
46. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
48. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
49. Enache Marian PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
52. Frăticiu Gheorghe PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
55. Gheorghe Tinel PDL DA
56. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
57. Giurescu Dinu ALDE DA
58. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
59. Grecea Maria ND DA
60. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
61. Gudu Vasile PDL DA
62. Guran Virgil PNL DA
63. Horga Vasile PNL DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Ionescu Aurelian ALDE DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
68. Kereskényi Gábor UDMR DA
69. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
70. Longher Ghervazen Minoritati DA
71. Marcoci Vlad PSD -
72. Marin Gheorghe PSD DA
73. Markó Attila-Gabor UDMR DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
75. Máté András-Levente UDMR DA
76. Melinte Ion ND DA
77. Mihai Aurelian ND DA
78. Mircovici Niculae Minoritati DA
79. Mîrza Gavril PSD DA
80. Mocioi Niculina ND DA
81. Moisii Constantin ND DA
82. Moldovan Iosif UDMR DA
83. Movilă Petru PDL DA
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Murgu Neagu ND DA
86. Nassar Rodica PSD DA
87. Neacșu Marian PSD DA
88. Nechita Aurel PSD DA
89. Negruț Clement PDL DA
90. Nichita Cristina PSD DA
91. Nicolae Florian PSD DA
92. Niculae Aurel PNL DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Nistor Marioara ND DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Ochi Ion PSD DA
97. Palăr Ionel PNL DA
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
100. Peia Ninel PSD DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
103. Popa Octavian-Marius PNL DA
104. Popeangă Vasile PSD DA
105. Preda Cezar-Florin PDL DA
106. Pușcaș Iacob ND DA
107. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
108. Răducanu Ion PSD DA
109. Rățoi Neculai PSD DA
110. Roman Cristian-Constantin PDL DA
111. Roșca Lucreția PSD DA
112. Rotaru Răzvan ND Abținere
113. Rusu Valentin PNL DA
114. Scarlat George PNL DA
115. Sefer Cristian-George ND DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
118. Smarandache Miron Alexandru ND DA
119. Solomon Adrian PSD DA
120. Stan Ion PSD DA
121. Stancu Ionel Minoritati DA
122. Stativă Irinel Ioan PSD DA
123. Stănescu Alexandru PSD DA
124. Surdu Raluca PNL DA
125. Szabó Ödön UDMR NU
126. Șcheau Ion ND DA
127. Șova Lucian PSD DA
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
129. Teju Sorin PNL DA
130. Tudorache Daniel PSD DA
131. Udriște Gheorghe PDL DA
132. Ursărescu Dorinel PNL DA
133. Vainer Aurel Minoritati DA
134. Vladu Iulian PDL DA
135. Zaharcu Neviser PSD DA
136. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
138. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 15:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro