Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 11:15 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 11:15

Subiect vot: PLx 77/2013 amr.1
PL 77/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.71/2012 privind desemnarea Ministerului Sănătății ca unitate de achiziții publice centralizată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:154 59 34 13 17 12 11 8
- voturi pentru (DA):58 6 2 13 13 12 11 1
- voturi împotrivă (NU):94 52 31 - 4 - - 7
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Antal István UDMR DA
6. Anton Marin PNL NU
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Avram Marian PSD NU
10. Axente Ioan PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Bălan Ion PSD NU
13. Benga Ioan PSD NU
14. Berci Vasile PNL DA
15. Blănariu Valentin ND NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Borbély László UDMR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Calimente Mihăiță PNL NU
24. Calotă Florică Ică PNL NU
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
27. Ciobanu Gheorghe PSD NU
28. Ciobanu Liliana ND DA
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
33. Ciuhodaru Tudor ND DA
34. Ciurariu Florin PNL NU
35. Coman Gheorghe ALDE DA
36. Comșa Cornel-George ND NU
37. Covaci Dorel PSD NU
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cristian Horia PNL NU
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
41. Daea Petre PSD NU
42. Dalca Ștefan-Petru ND DA
43. Dascălu Constantin PDL DA
44. Deaconu Mihai ND DA
45. Delureanu Virgil PSD NU
46. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
47. Dima Toader PSD NU
48. Dobre Victor Paul PNL NU
49. Dobrinescu Traian PNL NU
50. Dolha Mircea PNL NU
51. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
52. Dragomir Viorel Marian PSD NU
53. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
54. Enache Marian PSD NU
55. Eparu Ion PSD NU
56. Frăticiu Gheorghe PSD NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
59. Găină Mihăiță PSD DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL NU
61. Gheorghe Tinel PDL DA
62. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
63. Giurescu Dinu ALDE NU
64. Grama Horia PSD DA
65. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gudu Vasile PDL DA
68. Guran Virgil PNL NU
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Horga Vasile PNL NU
71. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD NU
73. Ionescu Aurelian ALDE NU
74. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
75. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
76. Itu Cornel PSD NU
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Kereskényi Gábor UDMR DA
79. Khraibani Camelia PSD NU
80. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
81. Longher Ghervazen Minoritati DA
82. Lubanovici Mircea PDL DA
83. Marcoci Vlad PSD NU
84. Marin Gheorghe PSD NU
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Marocico Ion Minoritati DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
90. Mircovici Niculae Minoritati DA
91. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
92. Mîrza Gavril PSD NU
93. Mocioi Niculina ND DA
94. Moisii Constantin ND DA
95. Moldovan Iosif UDMR DA
96. Movilă Petru PDL DA
97. Muntean Mircia PDL DA
98. Munteanu Ioan PSD NU
99. Murgu Neagu ND NU
100. Nassar Rodica PSD NU
101. Neacșu Marian PSD NU
102. Nechita Aurel PSD NU
103. Negruț Clement PDL DA
104. Nichita Cristina PSD NU
105. Nicolae Alexandri PNL NU
106. Niculae Aurel PNL NU
107. Niculescu Dumitru ND DA
108. Nistor Marioara ND DA
109. Niță Emil PSD NU
110. Ochi Ion PSD NU
111. Pambuccian Varujan Minoritati DA
112. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
113. Peia Ninel PSD NU
114. Petrea Dorin Silviu PSD NU
115. Petric Octavian PSD NU
116. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
117. Popeangă Vasile PSD NU
118. Pușcaș Iacob ND DA
119. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
120. Răducanu Ion PSD NU
121. Rățoi Neculai PSD NU
122. Reuer Elena-Ramona PNL NU
123. Roman Cristian-Constantin PDL DA
124. Roșca Lucreția PSD NU
125. Rotaru Răzvan ND DA
126. Rusu Valentin PNL NU
127. Scarlat George PNL NU
128. Seres Dénes UDMR DA
129. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
130. Stan Ion PSD DA
131. Stancu Ionel Minoritati DA
132. Stativă Irinel Ioan PSD NU
133. Stănescu Alexandru PSD DA
134. Stragea Sorin Constantin PSD NU
135. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
136. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
137. Surdu Raluca PNL NU
138. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șcheau Ion ND DA
141. Șoptică Costel PNL NU
142. Șova Lucian PSD DA
143. Tămâian Ioan PNL -
144. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
145. Teju Sorin PNL NU
146. Traicu Rodin PSD NU
147. Tudorie Violeta PSD NU
148. Udriște Gheorghe PDL DA
149. Vainer Aurel Minoritati DA
150. Vladu Iulian PDL DA
151. Zaharcu Neviser PSD NU
152. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
154. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro