Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 11:54 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 11:54

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 94/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.279/2005 privind ucenicia la locul de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:158 63 39 16 17 11 4 8
- voturi pentru (DA):75 4 25 16 17 10 1 2
- voturi împotrivă (NU):82 59 14 - - 1 3 5
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Andronache Gabriel PDL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axente Ioan PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Benga Ioan PSD NU
11. Birchall Ana PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
16. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
19. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
20. Chiriță Dumitru PSD NU
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Ciobanu Gheorghe PSD NU
23. Ciobanu Liliana ND DA
24. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
25. Ciuhodaru Tudor ND DA
26. Ciurariu Florin PNL DA
27. Comșa Cornel-George ND DA
28. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
29. Cristea Victor PSD NU
30. Cristian Horia PNL NU
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Culețu Dănuț PDL DA
33. Cupă Ion PNL DA
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Daea Petre PSD NU
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Delureanu Virgil PSD NU
38. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
39. Diniță Ion ALDE DA
40. Doboș Anton PNL DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrinescu Traian PNL DA
43. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
44. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Dragomir Viorel Marian PSD NU
47. Dumbrăvanu Paul PNL DA
48. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
49. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
50. Emacu Gheorghe PSD NU
51. Enache Marian PSD NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
54. Frăticiu Gheorghe PSD NU
55. Galan Constantin PNL DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
58. Gerea Andrei Dominic PNL DA
59. Gheorghe Tinel PDL DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
61. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
62. Grama Horia PSD NU
63. Grecea Maria ND DA
64. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
65. Gudu Vasile PDL DA
66. Guran Virgil PNL NU
67. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
68. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
69. Horga Vasile PNL NU
70. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
71. Iane Daniel PNL NU
72. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
73. Intotero Natalia-Elena PSD NU
74. Ionescu Aurelian ALDE NU
75. Iordache Florin PSD NU
76. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
77. Iriza Scarlat PSD NU
78. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
79. Itu Cornel PSD NU
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
81. Kereskényi Gábor UDMR DA
82. Khraibani Camelia PSD NU
83. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
84. Lubanovici Mircea PDL DA
85. Marcu Viorica PNL DA
86. Marin Gheorghe PSD NU
87. Markó Attila-Gabor UDMR NU
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
92. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
93. Mihai Aurelian ND DA
94. Mircovici Niculae Minoritati NU
95. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
96. Mitrea Miron Tudor PSD NU
97. Mocanu Vasile PSD NU
98. Moisii Constantin ND DA
99. Moldovan Iosif UDMR DA
100. Molnar Zsolt UDMR DA
101. Muntean Mircia PDL DA
102. Munteanu Ioan PSD DA
103. Nassar Rodica PSD NU
104. Neacșu Marian PSD NU
105. Nechita Aurel PSD NU
106. Negruț Clement PDL DA
107. Negruț Cornelia ALDE NU
108. Nichita Cristina PSD NU
109. Nicoară Romeo Florin PNL DA
110. Nicolae Florian PSD NU
111. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
112. Niculescu Dumitru ND DA
113. Nistor Marioara ND DA
114. Niță Emil PSD NU
115. Nosa Iuliu PSD NU
116. Ochi Ion PSD NU
117. Oltean Ioan PDL DA
118. Palașcă Viorel PNL DA
119. Paul Maria-Andreea PDL DA
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
122. Peia Ninel PSD NU
123. Petrea Dorin Silviu PSD NU
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
125. Popa Octavian-Marius PNL NU
126. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
127. Pușcaș Iacob ND DA
128. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
129. Reuer Elena-Ramona PNL DA
130. Roman Cristian-Constantin PDL DA
131. Roman Victor PSD NU
132. Rotaru Răzvan ND DA
133. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
134. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
135. Sefer Cristian-George ND DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Stan Ion PSD DA
138. Stanciu Zisu PSD NU
139. Stănescu Alexandru PSD NU
140. Stragea Sorin Constantin PSD NU
141. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
142. Surdu Raluca PNL DA
143. Șcheau Ion ND DA
144. Șova Lucian PSD NU
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
146. Tămâian Ioan PNL DA
147. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
148. Teju Sorin PNL DA
149. Toader Mircea-Nicu PDL DA
150. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
151. Tudorache Daniel PSD NU
152. Tudorie Violeta PSD NU
153. Uricec Eugen Constantin PSD NU
154. Vladu Iulian PDL DA
155. Vlase Petru Gabriel PSD NU
156. Zaharcu Neviser PSD NU
157. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
158. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro