Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 12:19

Subiect vot: PLx 94/2013 amr.1
PL 94/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.279/2005 privind ucenicia la locul de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:176 78 39 15 17 8 10 8 1
- voturi pentru (DA):51 2 4 14 17 8 6 - -
- voturi împotrivă (NU):119 76 34 - - - 1 8 -
- abțineri:4 - - 1 - - 2 - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PDL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benga Ioan PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bucur Constantin-Alin - Abținere
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Calotă Florică Ică PNL NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Chebac Eugen ND DA
29. Chiriță Dumitru PSD NU
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
31. Ciobanu Gheorghe PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Ciuhodaru Tudor ND DA
35. Ciurariu Florin PNL NU
36. Cocei Erland PNL NU
37. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
38. Cristea Victor PSD NU
39. Cristian Horia PNL NU
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
41. Culețu Dănuț PDL DA
42. Cupă Ion PNL NU
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Daea Petre PSD NU
45. Dalca Ștefan-Petru ND DA
46. Dascălu Constantin PDL DA
47. Deaconu Mihai ND DA
48. Delureanu Virgil PSD NU
49. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
50. Dima Toader PSD NU
51. Diniță Ion ALDE NU
52. Doboș Anton PNL NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL NU
55. Dobrinescu Traian PNL NU
56. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
57. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
58. Dragomir Gheorghe PNL NU
59. Dragomir Viorel Marian PSD NU
60. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
61. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
62. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
63. Emacu Gheorghe PSD NU
64. Enache Marian PSD NU
65. Enea Constantin-Cosmin PNL -
66. Eparu Ion PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Florea Daniel PSD NU
69. Fonta Nuțu ND DA
70. Frăticiu Gheorghe PSD NU
71. Galan Constantin PNL NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
74. Găină Mihăiță PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PDL DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL NU
77. Gheorghe Tinel PDL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Grecea Maria ND DA
80. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gudu Vasile PDL DA
83. Guran Virgil PNL NU
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
85. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
86. Horga Vasile PNL NU
87. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
88. Iane Daniel PNL NU
89. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
90. Ignat Miron Minoritati Abținere
91. Ionescu Aurelian ALDE NU
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Iriza Scarlat PSD NU
94. Itu Cornel PSD NU
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Lubanovici Mircea PDL DA
97. Marcoci Vlad PSD NU
98. Marin Gheorghe PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
102. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
103. Melinte Ion ND DA
104. Mincă Liliana ND DA
105. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
106. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
107. Mocanu Vasile PSD NU
108. Moisii Constantin ND DA
109. Moldovan Iosif UDMR DA
110. Movilă Petru PDL DA
111. Muntean Mircia PDL DA
112. Nassar Rodica PSD NU
113. Neacșu Marian PSD NU
114. Nechita Aurel PSD NU
115. Necula Cosmin PSD NU
116. Negruț Clement PDL DA
117. Negruț Cornelia ALDE NU
118. Nichita Cristina PSD NU
119. Nicolae Florian PSD NU
120. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
121. Niculae Aurel PNL NU
122. Nistor Marioara ND DA
123. Niță Emil PSD NU
124. Ochi Ion PSD NU
125. Palașcă Viorel PNL NU
126. Palăr Ionel PNL NU
127. Paul Maria-Andreea PDL DA
128. Păun Nicolae Minoritati -
129. Peia Ninel PSD NU
130. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
131. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
132. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
133. Răducanu Ion PSD NU
134. Rădulescu Constantin PSD NU
135. Rățoi Neculai PSD NU
136. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
137. Roman Cristian-Constantin PDL DA
138. Roman Ioan Sorin PSD NU
139. Roman Petre PNL DA
140. Roman Victor PSD NU
141. Roșca Lucreția PSD NU
142. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
143. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
144. Sefer Cristian-George ND DA
145. Simedru Dan Coriolan PNL NU
146. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
147. Smarandache Miron Alexandru ND DA
148. Solomon Adrian PSD NU
149. Stan Ion PSD DA
150. Stanciu Zisu PSD NU
151. Stancu Ionel Minoritati DA
152. Stativă Irinel Ioan PSD NU
153. Stănescu Alexandru PSD NU
154. Stragea Sorin Constantin PSD NU
155. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
156. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
157. Szabó Ödön UDMR DA
158. Șova Lucian PSD NU
159. Ștefan Viorel PSD NU
160. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
161. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
162. Tămâian Ioan PNL NU
163. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
164. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
165. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
166. Traicu Rodin PSD NU
167. Tudorache Daniel PSD NU
168. Tudorie Violeta PSD NU
169. Uricec Eugen Constantin PSD NU
170. Vlase Petru Gabriel PSD NU
171. Vlădoiu Aurel PSD NU
172. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
173. Zaharcu Neviser PSD NU
174. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
175. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 8:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro