Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 12:35 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 12:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 631/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.26/2008 privind protejarea patrimoniului cultural imaterial
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:213 89 53 24 19 7 12 7 2
- voturi pentru (DA):210 89 52 24 19 7 11 7 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin - Abținere
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Chebac Eugen ND DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor ND DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu ND DA
51. Coman Gheorghe ALDE DA
52. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cristian Horia PNL DA
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Culețu Dănuț PDL DA
58. Cupă Ion PNL DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PDL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Fonta Nuțu ND DA
85. Frăticiu Gheorghe PSD DA
86. Galan Constantin PNL DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Geantă Florian Daniel PDL DA
90. Gerea Andrei Dominic PNL DA
91. Gheorghe Tinel PDL DA
92. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grecea Maria ND DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Grosaru Mircea Minoritati DA
97. Gudu Vasile PDL DA
98. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
99. Guran Virgil PNL DA
100. Gurzău Adrian PDL DA
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Holban Titi PNL DA
104. Horga Vasile PNL NU
105. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
106. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
107. Iane Daniel PNL DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Ignat Miron Minoritati Abținere
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu George PDL DA
112. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
113. Iriza Scarlat PSD DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Kereskényi Gábor UDMR DA
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lubanovici Mircea PDL DA
121. Manolache Marius PSD DA
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Marocico Ion Minoritati DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mazilu Constantin PSD DA
129. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
130. Mincă Liliana ND DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocioi Niculina ND DA
136. Moldovan Iosif UDMR DA
137. Movilă Petru PDL DA
138. Muntean Mircia PDL DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Neacșu Marian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Necula Cosmin PSD DA
144. Negruț Clement PDL DA
145. Negruț Cornelia ALDE DA
146. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicolae Florian PSD DA
149. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
150. Niculae Aurel PNL DA
151. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Nistor Marioara ND DA
154. Niță Emil PSD DA
155. Palașcă Viorel PNL DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pardău Dumitru PNL DA
158. Paul Maria-Andreea PDL DA
159. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
160. Petrache Adrian-Alin PSD DA
161. Petrea Dorin Silviu PSD DA
162. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
163. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
164. Popa Octavian-Marius PNL DA
165. Popeangă Vasile PSD DA
166. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
167. Preda Cezar-Florin PDL DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
169. Răducanu Ion PSD DA
170. Rădulescu Constantin PSD DA
171. Rățoi Neculai PSD DA
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
173. Roman Cristian-Constantin PDL DA
174. Roman Gheorghe PSD DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Roman Petre PNL DA
177. Roman Victor PSD DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Simedru Dan Coriolan PNL DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stanciu Zisu PSD DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Stoica Mihaela - DA
188. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
189. Stragea Sorin Constantin PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surdu Raluca PNL DA
192. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Ștefan Viorel PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
196. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
197. Tămâian Ioan PNL DA
198. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
199. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
200. Traicu Rodin PSD DA
201. Tudorache Daniel PSD DA
202. Tudorie Violeta PSD DA
203. Turcan Raluca PDL DA
204. Udriște Gheorghe PDL DA
205. Vainer Aurel Minoritati DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
208. Vulpescu Ioan PSD DA
209. Zaharcu Neviser PSD DA
210. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
211. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
213. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 15:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro