Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 12:40

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 848/2010 pentru modificarea lit.b) a alin.(3) al art.4 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:244 101 61 29 20 9 13 9 2
- voturi pentru (DA):72 4 5 28 19 9 6 - 1
- voturi împotrivă (NU):166 96 55 - - - 6 9 -
- abțineri:4 1 - - 1 - 1 - 1
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anton Marin PNL NU
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL NU
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin - Abținere
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Caloianu Mario-Ernest ND DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
38. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
39. Chebac Eugen ND DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriță Dumitru PSD NU
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
44. Ciobanu Gheorghe PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor ND DA
48. Ciurariu Florin PNL NU
49. Cocei Erland PNL NU
50. Codîrlă Liviu ND DA
51. Coman Gheorghe ALDE NU
52. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
53. Covaci Dorel PSD NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Victor PSD NU
56. Cristian Horia PNL NU
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupă Ion PNL NU
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Daea Petre PSD NU
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD NU
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
67. Dima Toader PSD NU
68. Diniță Ion ALDE NU
69. Doboș Anton PNL NU
70. Dobre Mircea-Titus PSD NU
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
73. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
74. Dragomir Gheorghe PNL NU
75. Dragomir Viorel Marian PSD NU
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
78. Dumitru Georgică ALDE NU
79. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
81. Emacu Gheorghe PSD NU
82. Enache Marian PSD NU
83. Enea Constantin-Cosmin PNL -
84. Eparu Ion PSD NU
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati NU
87. Florea Damian ALDE NU
88. Florea Daniel PSD NU
89. Frăticiu Gheorghe PSD NU
90. Galan Constantin PNL NU
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
93. Găină Mihăiță PSD NU
94. Geantă Florian Daniel PDL DA
95. Gerea Andrei Dominic PNL NU
96. Gheorghe Tinel PDL DA
97. Ghiveciu Marian PSD NU
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
100. Grecea Maria ND DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Gudu Vasile PDL DA
104. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
105. Guran Virgil PNL NU
106. Gurzău Adrian PDL DA
107. Gust Băloșin Florentin PSD NU
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
110. Holban Titi PNL NU
111. Horga Vasile PNL NU
112. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
113. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
114. Iane Daniel PNL NU
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD NU
118. Ionescu George PDL DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
120. Iriza Scarlat PSD NU
121. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
122. Itu Cornel PSD NU
123. Kereskényi Gábor UDMR DA
124. Khraibani Camelia PSD NU
125. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati NU
127. Lubanovici Mircea PDL DA
128. Manda Iulian Claudiu PSD NU
129. Manolache Marius PSD NU
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marcu Viorica PNL NU
132. Marin Gheorghe PSD NU
133. Marocico Ion Minoritati NU
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Máté András-Levente UDMR DA
136. Mazilu Constantin PSD NU
137. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
138. Melinte Ion ND DA
139. Mincă Liliana ND DA
140. Mircovici Niculae Minoritati NU
141. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
142. Mitrea Manuela PSD NU
143. Mîrza Gavril PSD NU
144. Mocanu Vasile PSD NU
145. Mocioalcă Ion PSD NU
146. Mocioi Niculina ND DA
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Movilă Petru PDL DA
149. Muntean Mircia PDL DA
150. Munteanu Ioan PSD NU
151. Murgu Neagu ND DA
152. Nassar Rodica PSD NU
153. Neacșu Marian PSD NU
154. Nechita Aurel PSD NU
155. Necula Cosmin PSD NU
156. Negruț Clement PDL DA
157. Negruț Cornelia ALDE NU
158. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
159. Nichita Cristina PSD NU
160. Nicolae Florian PSD NU
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
162. Niculae Aurel PNL NU
163. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
164. Nistor Laurențiu PSD NU
165. Nistor Marioara ND DA
166. Niță Emil PSD NU
167. Nosa Iuliu PSD NU
168. Palașcă Viorel PNL NU
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Paleologu Theodor PDL DA
171. Paul Maria-Andreea PDL DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Pârgaru Ion PNL NU
174. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
175. Petrache Adrian-Alin PSD NU
176. Petrea Dorin Silviu PSD NU
177. Petric Octavian PSD NU
178. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
179. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
180. Pop Georgian PSD NU
181. Popa Octavian-Marius PNL NU
182. Popeangă Vasile PSD NU
183. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
184. Popescu Florin Aurelian PDL DA
185. Preda Cezar-Florin PDL DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
187. Răducanu Ion PSD NU
188. Rădulescu Constantin PSD NU
189. Rățoi Neculai PSD NU
190. Rizea Cristian PSD NU
191. Roman Cristian-Constantin PDL -
192. Roman Gheorghe PSD DA
193. Roman Ioan Sorin PSD NU
194. Roman Petre PNL DA
195. Roman Victor PSD NU
196. Roșca Lucreția PSD NU
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
198. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
199. Scarlat George PNL NU
200. Sefer Cristian-George ND DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
203. Simedru Dan Coriolan PNL NU
204. Smarandache Miron Alexandru ND DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stanciu Zisu PSD NU
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD NU
209. Stănescu Alexandru PSD NU
210. Stoica Mihaela - DA
211. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
212. Stragea Sorin Constantin PSD NU
213. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
214. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
215. Surdu Raluca PNL NU
216. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Ștefan Viorel PSD NU
219. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
221. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
222. Tămâian Ioan PNL NU
223. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
224. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
225. Tiuch Cătălin PSD NU
226. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
227. Traicu Rodin PSD NU
228. Tudorache Daniel PSD NU
229. Tudorie Violeta PSD NU
230. Turcan Raluca PDL DA
231. Udriște Gheorghe PDL DA
232. Uricec Eugen Constantin PSD NU
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Vladu Iulian PDL DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD NU
236. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
237. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
238. Vulpescu Ioan PSD NU
239. Weber Mihai PSD NU
240. Zaharcu Neviser PSD NU
241. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
242. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
244. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro