Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 12:44

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 611/2011 privind descentralizarea Arhivelor Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:251 102 64 31 19 11 13 10 1
- voturi pentru (DA):80 4 6 29 19 10 11 - 1
- voturi împotrivă (NU):166 97 56 1 - - 2 10 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:5 1 2 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PDL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin PNL NU
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD NU
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benga Ioan PSD NU
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Caloianu Mario-Ernest ND DA
33. Calotă Florică Ică PNL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriță Dumitru PSD NU
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
42. Ciobanu Gheorghe PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciurariu Florin PNL NU
46. Cocei Erland PNL NU
47. Coman Gheorghe ALDE NU
48. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cristian Horia PNL NU
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Culețu Dănuț PDL DA
54. Cupă Ion PNL NU
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Daea Petre PSD NU
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Dascălu Constantin PDL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD NU
61. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
62. Diaconu Mihai-Bogdan PSD -
63. Dima Toader PSD NU
64. Diniță Ion ALDE NU
65. Doboș Anton PNL NU
66. Dobre Mircea-Titus PSD NU
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrinescu Traian PNL NU
69. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
70. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Viorel Marian PSD NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
75. Dumitru Georgică ALDE NU
76. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
78. Emacu Gheorghe PSD NU
79. Enache Marian PSD NU
80. Enea Constantin-Cosmin PNL -
81. Eparu Ion PSD NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE NU
86. Frăticiu Gheorghe PSD NU
87. Galan Constantin PNL NU
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
90. Găină Mihăiță PSD NU
91. Geantă Florian Daniel PDL DA
92. Gerea Andrei Dominic PNL NU
93. Gheorghe Tinel PDL DA
94. Ghiveciu Marian PSD NU
95. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
96. Giurescu Dinu ALDE NU
97. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
98. Grecea Maria ND DA
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
100. Grosaru Mircea Minoritati DA
101. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
102. Guran Virgil PNL NU
103. Gurzău Adrian PDL DA
104. Gust Băloșin Florentin PSD NU
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Hellvig Eduard Raul PNL NU
108. Horga Vasile PNL NU
109. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
110. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
111. Iane Daniel PNL NU
112. Ignat Miron Minoritati NU
113. Intotero Natalia-Elena PSD NU
114. Ionescu George PDL DA
115. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
116. Iriza Scarlat PSD NU
117. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
118. Itu Cornel PSD NU
119. Kereskényi Gábor UDMR DA
120. Khraibani Camelia PSD NU
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati NU
124. Lubanovici Mircea PDL DA
125. Manda Iulian Claudiu PSD NU
126. Manolache Marius PSD NU
127. Marcoci Vlad PSD NU
128. Marcu Viorica PNL NU
129. Marin Gheorghe PSD NU
130. Markó Attila-Gabor UDMR -
131. Marocico Ion Minoritati DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Máté András-Levente UDMR DA
134. Mazilu Constantin PSD NU
135. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
136. Mincă Liliana ND DA
137. Mircovici Niculae Minoritati DA
138. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
139. Mitrea Manuela PSD NU
140. Mîrza Gavril PSD NU
141. Mocioalcă Ion PSD NU
142. Mocioi Niculina ND DA
143. Moisii Constantin ND DA
144. Moldovan Iosif UDMR DA
145. Movilă Petru PDL DA
146. Muntean Mircia PDL DA
147. Munteanu Ioan PSD NU
148. Murgu Neagu ND DA
149. Nassar Rodica PSD NU
150. Nazare Alexandru PDL -
151. Neacșu Marian PSD NU
152. Nechita Aurel PSD NU
153. Necula Cosmin PSD NU
154. Negruț Clement PDL NU
155. Negruț Cornelia ALDE NU
156. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
157. Nichita Cristina PSD NU
158. Nicoară Romeo Florin PNL NU
159. Nicolae Florian PSD NU
160. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
161. Niculae Aurel PNL NU
162. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
163. Nistor Laurențiu PSD NU
164. Nistor Marioara ND DA
165. Niță Emil PSD NU
166. Nosa Iuliu PSD NU
167. Ochi Ion PSD NU
168. Orban Ludovic PNL DA
169. Palașcă Viorel PNL NU
170. Palăr Ionel PNL NU
171. Paleologu Theodor PDL DA
172. Paul Maria-Andreea PDL DA
173. Păun Nicolae Minoritati DA
174. Pârgaru Ion PNL NU
175. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
176. Peia Ninel PSD NU
177. Petrea Dorin Silviu PSD NU
178. Petric Octavian PSD NU
179. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
181. Popa Octavian-Marius PNL NU
182. Popeangă Vasile PSD NU
183. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
184. Popescu Florin Aurelian PDL DA
185. Preda Cezar-Florin PDL DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
187. Răducanu Ion PSD NU
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
189. Rădulescu Constantin PSD NU
190. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
191. Rizea Cristian PSD NU
192. Roman Cristian-Constantin PDL DA
193. Roman Gheorghe PSD DA
194. Roman Ioan Sorin PSD NU
195. Roman Petre PNL NU
196. Roman Victor PSD NU
197. Roșca Lucreția PSD NU
198. Roșca Mircea PNL DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
200. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
201. Secară Florin Mihail PDL DA
202. Sefer Cristian-George ND DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
205. Simedru Dan Coriolan PNL -
206. Smarandache Miron Alexandru ND DA
207. Solomon Adrian PSD NU
208. Stanciu Zisu PSD NU
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD NU
211. Stănescu Alexandru PSD NU
212. Stănișoară Mihai PNL NU
213. Stoica Mihaela - DA
214. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
215. Stragea Sorin Constantin PSD NU
216. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
217. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
218. Surdu Raluca PNL NU
219. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
223. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
224. Tămâian Ioan PNL NU
225. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
226. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
227. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
228. Tiuch Cătălin PSD NU
229. Toader Mircea-Nicu PDL DA
230. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
231. Traicu Rodin PSD NU
232. Tudorache Daniel PSD NU
233. Tudorie Violeta PSD NU
234. Turcan Raluca PDL DA
235. Uricec Eugen Constantin PSD NU
236. Ursărescu Dorinel PNL DA
237. Vainer Aurel Minoritati DA
238. Vasilescu Nicolae PSD DA
239. Vasilică Radu Costin PSD DA
240. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
241. Vladu Iulian PDL DA
242. Vlase Petru Gabriel PSD NU
243. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
244. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
245. Vulpescu Ioan PSD NU
246. Weber Mihai PSD NU
247. Zaharcu Neviser PSD NU
248. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
251. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 2:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro