Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2013 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2013, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 492/2011 privind revizuirea Constituției României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 139 81 34 21 13 15 12 3
- voturi pentru (DA):41 3 2 33 2 - - - 1
- voturi împotrivă (NU):259 136 79 - 4 13 14 12 1
- abțineri:18 - - 1 15 - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anton Marin PNL NU
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD NU
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Benga Ioan PSD NU
23. Birchall Ana PSD NU
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
25. Bleotu Vasile PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR NU
31. Bordeianu Dan PNL NU
32. Bot Octavian PNL NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Burlacu Ștefan ND Abținere
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
40. Calotă Florică Ică PNL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
45. Cernea Remus-Florinel PSD NU
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Chiriță Dumitru PSD NU
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
50. Cioată Cezar - NU
51. Ciobanu Gheorghe PSD NU
52. Ciocan Dan PSD NU
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
57. Ciurariu Florin PNL NU
58. Cocei Erland PNL NU
59. Coman Gheorghe ALDE NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
62. Costin Gheorghe PNL NU
63. Covaci Dorel PSD NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD NU
67. Cristea Victor PSD NU
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL NU
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD NU
74. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND Abținere
77. Delureanu Virgil PSD NU
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
79. Dima Toader PSD NU
80. Diniță Ion ALDE NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Doboș Anton PNL NU
83. Dobre Mircea-Titus PSD NU
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dobrinescu Traian PNL NU
86. Dolha Mircea PNL NU
87. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
88. Dolineaschi Andrei PSD NU
89. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
90. Dragomir Gheorghe PNL NU
91. Dragomir Maria ND Abținere
92. Dragomir Viorel Marian PSD NU
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
94. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
96. Dumbrăvanu Paul PNL NU
97. Dumitru Georgică ALDE NU
98. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
100. Emacu Gheorghe PSD NU
101. Enache Marian PSD NU
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD NU
104. Erdei Dolóczki István UDMR NU
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
106. Firczak Gheorghe Minoritati NU
107. Florea Damian ALDE NU
108. Florea Daniel PSD NU
109. Frăticiu Gheorghe PSD NU
110. Galan Constantin PNL NU
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
113. Găină Mihăiță PSD NU
114. Geantă Florian Daniel PDL DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL NU
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
119. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD NU
120. Ghiveciu Marian PSD NU
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
122. Giurescu Dinu ALDE NU
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
125. Grama Horia PSD NU
126. Grecea Maria ND Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
128. Grosaru Mircea Minoritati NU
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
130. Guran Virgil PNL NU
131. Gurzău Adrian PDL DA
132. Gust Băloșin Florentin PSD NU
133. Harbuz Liviu PSD NU
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
135. Hellvig Eduard Raul PNL NU
136. Holban Titi PNL DA
137. Horga Vasile PNL NU
138. Hrebenciuc Viorel PSD NU
139. Hulea Ioan ND Abținere
140. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
141. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
142. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
143. Iancu Iulian PSD NU
144. Iane Daniel PNL NU
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
146. Ibram Iusein Minoritati NU
147. Ignat Miron Minoritati NU
148. Iliuță Vasile PDL DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD NU
150. Ionescu Aurelian ALDE NU
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD NU
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
154. Iriza Scarlat PSD NU
155. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
156. Itu Cornel PSD NU
157. Kerekes Károly UDMR NU
158. Kereskényi Gábor UDMR NU
159. Khraibani Camelia PSD NU
160. Korodi Attila UDMR NU
161. Longher Ghervazen Minoritati NU
162. Lubanovici Mircea PDL DA
163. Lupu Mihai PNL NU
164. Man Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD NU
166. Manolescu Oana Minoritati NU
167. Marcoci Vlad PSD NU
168. Marcu Nicu PNL NU
169. Marcu Viorica PNL NU
170. Marin Gheorghe PSD NU
171. Markó Attila-Gabor UDMR NU
172. Marocico Ion Minoritati Abținere
173. Martin Eduard-Stelian PSD NU
174. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
175. Máté András-Levente UDMR NU
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
177. Mazilu Constantin PSD NU
178. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
182. Mircovici Niculae Minoritati NU
183. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
184. Mitrea Manuela PSD NU
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD NU
187. Mocanu Vasile PSD NU
188. Mocioalcă Ion PSD NU
189. Moldovan Ioan ALDE NU
190. Moldovan Iosif UDMR NU
191. Molnar Zsolt UDMR NU
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
194. Munteanu Ioan PSD NU
195. Murgu Neagu ND NU
196. Nassar Rodica PSD NU
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD NU
199. Necula Cosmin PSD NU
200. Negruț Clement PDL DA
201. Negruț Cornelia ALDE NU
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
203. Nichita Cristina PSD NU
204. Nicoară Romeo Florin PNL NU
205. Nicolae Alexandri PNL NU
206. Nicolae Florian PSD NU
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
208. Nicolicea Eugen PSD NU
209. Niculae Aurel PNL NU
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND NU
212. Niță Emil PSD NU
213. Nosa Iuliu PSD NU
214. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
215. Ochi Ion PSD NU
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL NU
218. Palașcă Viorel PNL NU
219. Palăr Ionel PNL NU
220. Paleologu Theodor PDL DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati NU
222. Pardău Dumitru PNL NU
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Pârgaru Ion PNL NU
225. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
226. Peia Ninel PSD NU
227. Petrache Adrian-Alin PSD NU
228. Petrea Dorin Silviu PSD NU
229. Petrescu Petre PSD NU
230. Petric Octavian PSD NU
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
232. Pop Georgian PSD NU
233. Popa Octavian-Marius PNL NU
234. Popeangă Vasile PSD NU
235. Popescu Dan-Cristian PDL DA
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
237. Preda Cezar-Florin PDL DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
239. Răducanu Ion PSD NU
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
241. Rădulescu Constantin PSD NU
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Rățoi Neculai PSD NU
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
245. Reuer Elena-Ramona PNL NU
246. Rizea Cristian PSD NU
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Ioan Sorin PSD NU
249. Roman Petre PNL NU
250. Roman Victor PSD NU
251. Roșca Lucreția PSD NU
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL NU
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
255. Scarlat George PNL NU
256. Scutaru Adrian George PNL NU
257. Secară Florin Mihail PDL DA
258. Sefer Cristian-George ND NU
259. Seres Dénes UDMR NU
260. Simedru Dan Coriolan PNL NU
261. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
262. Solomon Adrian PSD NU
263. Stan Ioan PSD NU
264. Stanciu Anghel PSD NU
265. Stanciu Zisu PSD NU
266. Stativă Irinel Ioan PSD NU
267. Stănescu Alexandru PSD NU
268. Stănișoară Mihai PNL NU
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
270. Stoica Mihaela - DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD NU
273. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
275. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
276. Surdu Raluca PNL NU
277. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
278. Szabó Ödön UDMR NU
279. Șimon Gheorghe PSD NU
280. Șoptică Costel PNL NU
281. Șova Lucian PSD NU
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Tabugan Ion PSD NU
284. Tararache Mihai - Abținere
285. Tămâian Ioan PNL NU
286. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
288. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
291. Tiuch Cătălin PSD NU
292. Tîlvăr Angel PSD NU
293. Toader Mircea-Nicu PDL DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
295. Traicu Rodin PSD NU
296. Tudorache Daniel PSD NU
297. Tudorie Violeta PSD NU
298. Tudose Mihai PSD NU
299. Turcan Raluca PDL DA
300. Tușa Adriana Diana PNL NU
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
303. Udriște Gheorghe PDL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD NU
305. Ursărescu Dorinel PNL NU
306. Vainer Aurel Minoritati NU
307. Varga Vasile PNL NU
308. Vladu Iulian PDL DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD NU
310. Vlădoiu Aurel PSD NU
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
312. Vulpescu Ioan PSD NU
313. Weber Mihai PSD NU
314. Zaharcu Neviser PSD NU
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
318. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 15:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro