Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2013, ora 13:05

Subiect vot: Comisie numarare vot
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 117 68 26 31 13 16 12 2
- voturi pentru (DA):279 115 68 26 29 13 15 11 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - 2 - 1 - -
- nu au votat:3 2 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel PSD DA
39. Chebac Eugen ND DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Codîrlă Liviu ND DA
51. Coman Gheorghe ALDE DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL DA
61. Cupă Ion PNL DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD -
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria ND DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE -
87. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Geantă Florian Daniel PDL DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria ND DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian PDL DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hellvig Eduard Raul PNL DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati Abținere
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Manda Iulian Claudiu PSD DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marocico Ion Minoritati DA
151. Martin Eduard-Stelian PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion ND DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian ND Abținere
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Miron Tudor PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Vasile PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina ND DA
170. Moisii Constantin ND DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Murgu Neagu ND DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PDL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement PDL DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara ND DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Oajdea Daniel Vasile ND DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Palașcă Viorel PNL DA
197. Paleologu Theodor PDL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pardău Dumitru PNL DA
200. Paul Maria-Andreea PDL DA
201. Pârgaru Ion PNL DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrache Adrian-Alin PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petrescu Petre PSD DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PDL DA
211. Potor Călin PNL DA
212. Pușcaș Iacob ND DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo PDL DA
218. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PDL DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Roman Victor PSD DA
224. Roșca Mircea PNL DA
225. Rotaru Răzvan ND DA
226. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL DA
229. Scutaru Adrian George PNL DA
230. Secară Florin Mihail PDL DA
231. Sefer Cristian-George ND DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
234. Simedru Dan Coriolan PNL DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru ND DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stoica Mihaela - DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surdu Raluca PNL DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șcheau Ion ND Abținere
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
258. Tararache Mihai - DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Tomac Eugen PDL DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udriște Gheorghe PDL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel PNL DA
275. Vainer Aurel Minoritati DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vladu Iulian PDL DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 16:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro