Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 11:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 11:07

Subiect vot: Propunere 1
PL 35/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:123 58 29 8 10 7 5 2 4
- voturi pentru (DA):115 54 27 7 10 7 4 2 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:5 2 2 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD -
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD -
8. Berci Vasile PNL DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
11. Bónis István UDMR DA
12. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
14. Buican Cristian PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL DA
17. Caloianu Mario-Ernest ND DA
18. Chiriță Dumitru PSD DA
19. Ciobanu Gheorghe PSD DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Codîrlă Liviu ND DA
23. Costin Gheorghe PNL DA
24. Covaci Dorel PSD DA
25. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
26. Cristea Aurelia PSD DA
27. Cristea Victor PSD DA
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Culețu Dănuț PDL DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Dobre Victor Paul PNL DA
34. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
35. Dragomir Viorel Marian PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
38. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
39. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
40. Eparu Ion PSD DA
41. Frăticiu Gheorghe PSD DA
42. Galan Constantin PNL DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Gheorghe Tinel PDL DA
46. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
47. Grama Horia PSD DA
48. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
49. Grosaru Mircea Minoritati -
50. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
51. Horga Vasile PNL DA
52. Hulea Ioan ND DA
53. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
54. Iane Daniel PNL DA
55. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
56. Ignat Miron Minoritati DA
57. Ionescu George PDL DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Iriza Scarlat PSD DA
60. Itu Cornel PSD DA
61. Kelemen Hunor UDMR DA
62. Khraibani Camelia PSD DA
63. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
64. Longher Ghervazen Minoritati DA
65. Marin Gheorghe PSD DA
66. Markó Attila-Gabor UDMR DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Melinte Ion ND DA
69. Mihai Aurelian - DA
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
71. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
72. Mitrea Miron Tudor PSD DA
73. Mocioi Niculina ND DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nassar Rodica PSD DA
76. Neacșu Marian PSD DA
77. Negruț Cornelia ALDE DA
78. Nichita Cristina PSD DA
79. Nicolae Florian PSD DA
80. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
81. Niță Emil PSD DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Palașcă Viorel PNL DA
84. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Popeangă Vasile PSD DA
87. Potor Călin PNL DA
88. Pușcaș Iacob - DA
89. Răducanu Ion PSD DA
90. Rădulescu Constantin PSD DA
91. Reuer Elena-Ramona PNL -
92. Roman Cristian-Constantin PDL DA
93. Roman Gheorghe PSD DA
94. Roșca Lucreția PSD DA
95. Rotaru Răzvan ND DA
96. Sava Andrei-Valentin PSD DA
97. Săpunaru Nini PNL DA
98. Seres Dénes UDMR DA
99. Simedru Dan Coriolan PNL -
100. Smarandache Miron Alexandru ND DA
101. Solomon Adrian PSD DA
102. Stan Ion PSD DA
103. Stanciu Anghel PSD Abținere
104. Stănescu Alexandru PSD DA
105. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
106. Stragea Sorin Constantin PSD DA
107. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
108. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
109. Szabó Ödön UDMR DA
110. Tararache Mihai - DA
111. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
112. Teju Sorin PNL DA
113. Tiuch Cătălin PSD NU
114. Toader Mircea-Nicu PDL DA
115. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
116. Tudorache Daniel PSD DA
117. Tudose Mihai PSD DA
118. Varga Vasile PNL DA
119. Vlase Petru Gabriel PSD DA
120. Weber Mihai PSD DA
121. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
123. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 23:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro