Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 11:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 11:15

Subiect vot: Propunere 4
PL 110/2013 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:149 61 41 11 13 9 6 4 4
- voturi pentru (DA):135 61 41 9 13 1 6 4 -
- voturi împotrivă (NU):12 - - - - 8 - - 4
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Anton Marin PNL DA
3. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Berci Vasile PNL DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bónis István UDMR NU
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burlacu Ștefan ND DA
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND DA
21. Cherecheș Florica PNL DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciobanu Liliana ND DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Codîrlă Liviu ND DA
27. Costin Gheorghe PNL DA
28. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Cristian Horia PNL DA
31. Culețu Dănuț PDL DA
32. Deaconu Mihai ND DA
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
38. Dolineaschi Andrei PSD DA
39. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
44. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
45. Fejér László-Ődőn UDMR NU
46. Fonta Nuțu ND DA
47. Frăticiu Gheorghe PSD DA
48. Galan Constantin PNL DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Geantă Florian Daniel PDL DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Gheorghe Tinel PDL Abținere
53. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
54. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
55. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
56. Grama Horia PSD DA
57. Grecea Maria ND DA
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
61. Horga Vasile PNL DA
62. Hulea Ioan ND DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
64. Iane Daniel PNL DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Ionescu George PDL DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Iriza Scarlat PSD DA
70. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Kelemen Hunor UDMR NU
73. Khraibani Camelia PSD DA
74. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
75. Longher Ghervazen Minoritati DA
76. Marcoci Vlad PSD DA
77. Marcu Viorica PNL DA
78. Marin Gheorghe PSD DA
79. Markó Attila-Gabor UDMR NU
80. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
81. Melinte Ion ND DA
82. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
83. Mihai Aurelian - NU
84. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
86. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
87. Mitrea Miron Tudor PSD DA
88. Moldovan Iosif UDMR NU
89. Molnar Zsolt UDMR NU
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Nassar Rodica PSD DA
92. Neacșu Marian PSD DA
93. Negruț Cornelia ALDE DA
94. Nicolae Florian PSD DA
95. Niculae Aurel PNL DA
96. Niță Emil PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Ochi Ion PSD DA
99. Palașcă Viorel PNL DA
100. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL DA
103. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
104. Potor Călin PNL DA
105. Pușcaș Iacob - NU
106. Răducanu Ion PSD DA
107. Rădulescu Constantin PSD DA
108. Reuer Elena-Ramona PNL DA
109. Roman Cristian-Constantin PDL DA
110. Roman Gheorghe PSD DA
111. Roșca Lucreția PSD DA
112. Rotaru Răzvan ND DA
113. Sava Andrei-Valentin PSD DA
114. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
115. Săpunaru Nini PNL DA
116. Scarlat George PNL DA
117. Seres Dénes UDMR DA
118. Smarandache Miron Alexandru ND DA
119. Solomon Adrian PSD DA
120. Stan Ion PSD DA
121. Stanciu Anghel PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
124. Stragea Sorin Constantin PSD DA
125. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
126. Surdu Raluca PNL DA
127. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
128. Szabó Ödön UDMR NU
129. Șimon Gheorghe PSD DA
130. Ștefan Viorel PSD DA
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Tararache Mihai - NU
133. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
134. Teju Sorin PNL DA
135. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
136. Tiuch Cătălin PSD DA
137. Toader Mircea-Nicu PDL DA
138. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
139. Tudorache Daniel PSD DA
140. Tudose Mihai PSD DA
141. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
142. Udriște Gheorghe PDL DA
143. Ursărescu Dorinel PNL DA
144. Vlase Petru Gabriel PSD DA
145. Weber Mihai PSD DA
146. Zaharcu Neviser PSD DA
147. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
149. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 21:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro