Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 11:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 11:22

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 159/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 48 40 12 16 10 6 3 5
- voturi pentru (DA):47 - 6 12 16 10 - - 3
- voturi împotrivă (NU):93 48 34 - - - 6 3 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Amet Varol Minoritati NU
3. Anghel Gabriela-Lola ND DA
4. Anton Marin PNL NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Axente Ioan PSD NU
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Benga Ioan PSD NU
9. Berci Vasile PNL DA
10. Birchall Ana PSD NU
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
12. Bónis István UDMR DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
15. Buican Cristian PNL NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Burlacu Ștefan ND DA
18. Calimente Mihăiță PNL NU
19. Caloianu Mario-Ernest ND DA
20. Călin Ion PSD NU
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Chiriță Dumitru PSD NU
23. Ciobanu Liliana ND DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
25. Ciurariu Florin PNL NU
26. Codîrlă Liviu ND DA
27. Coman Gheorghe ALDE NU
28. Costin Gheorghe PNL NU
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
30. Cristea Aurelia PSD NU
31. Cristea Victor PSD NU
32. Cristian Horia PNL DA
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
34. Dalca Ștefan-Petru ND DA
35. Deaconu Mihai ND DA
36. Delureanu Virgil PSD NU
37. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
38. Dima Toader PSD NU
39. Dîrzu Ioan PSD NU
40. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
41. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
42. Dragomir Viorel Marian PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
45. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
46. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
47. Eparu Ion PSD NU
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Fonta Nuțu ND DA
50. Galan Constantin PNL NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
53. Geantă Florian Daniel PDL DA
54. Gerea Andrei Dominic PNL NU
55. Gheorghe Tinel PDL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
57. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
58. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
59. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
60. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
61. Horga Vasile PNL NU
62. Hulea Ioan ND DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
64. Iane Daniel PNL NU
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
66. Ionescu George PDL DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
69. Kelemen Hunor UDMR DA
70. Khraibani Camelia PSD NU
71. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
72. Longher Ghervazen Minoritati NU
73. Manolache Marius PSD NU
74. Marcu Viorica PNL NU
75. Markó Attila-Gabor UDMR DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Melinte Ion ND DA
78. Mihai Aurelian - NU
79. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
80. Militaru Lucian PDL DA
81. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
82. Mitrea Miron Tudor PSD NU
83. Moldovan Iosif UDMR DA
84. Molnar Zsolt UDMR DA
85. Neacșu Marian PSD NU
86. Negruț Cornelia ALDE NU
87. Nichita Cristina PSD NU
88. Nicolae Florian PSD NU
89. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
90. Niculae Aurel PNL NU
91. Niță Emil PSD NU
92. Ochi Ion PSD NU
93. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
94. Popa Octavian-Marius PNL NU
95. Popeangă Vasile PSD NU
96. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
97. Potor Călin PNL NU
98. Pușcaș Iacob - DA
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
100. Roșca Lucreția PSD NU
101. Rotaru Răzvan ND DA
102. Sava Andrei-Valentin PSD NU
103. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
104. Scarlat George PNL NU
105. Sefer Cristian-George ND DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Simedru Dan Coriolan PNL NU
108. Smarandache Miron Alexandru ND DA
109. Solomon Adrian PSD NU
110. Stanciu Anghel PSD NU
111. Stancu Ionel Minoritati NU
112. Stănescu Alexandru PSD NU
113. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
114. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
115. Surdu Raluca PNL NU
116. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șcheau Ion - DA
119. Ștefan Viorel PSD NU
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
121. Tararache Mihai - DA
122. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
123. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
124. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
125. Tiuch Cătălin PSD NU
126. Tîlvăr Angel PSD NU
127. Toader Mircea-Nicu PDL DA
128. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
129. Tomac Eugen PDL DA
130. Tudorache Daniel PSD NU
131. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
132. Udriște Gheorghe PDL DA
133. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
134. Ursărescu Dorinel PNL DA
135. Varga Vasile PNL NU
136. Weber Mihai PSD NU
137. Zaharcu Neviser PSD NU
138. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
140. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 6:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro