Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 11:49

Subiect vot: acceptare amendamente la plen
PL 159/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:168 68 42 18 13 9 8 6 4
- voturi pentru (DA):167 68 41 18 13 9 8 6 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Antal István UDMR DA
4. Anton Marin PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PDL DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Berci Vasile PNL DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Burlacu Ștefan ND DA
21. Caloianu Mario-Ernest ND DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Chiriță Dumitru PSD DA
26. Cioată Cezar ALDE DA
27. Ciobanu Gheorghe PSD DA
28. Ciobanu Liliana ND DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Ciurariu Florin PNL DA
32. Cocei Erland PNL DA
33. Codîrlă Liviu ND DA
34. Coman Gheorghe ALDE DA
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Cristea Aurelia PSD DA
38. Cristea Victor PSD DA
39. Cristian Horia PNL DA
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
41. Culețu Dănuț PDL DA
42. Dascălu Constantin PDL DA
43. Deaconu Mihai ND DA
44. Delureanu Virgil PSD DA
45. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
46. Dima Toader PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrinescu Traian PNL DA
51. Dolha Mircea PNL DA
52. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
53. Dolineaschi Andrei PSD DA
54. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
55. Dragomir Viorel Marian PSD DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
57. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
58. Dumitru Georgică ALDE DA
59. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
60. Eparu Ion PSD DA
61. Fejér László-Ődőn UDMR DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Galan Constantin PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Geantă Florian Daniel PDL DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Gheorghe Tinel PDL DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Ghiveciu Marian PSD DA
70. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
71. Grama Horia PSD DA
72. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gust Băloșin Florentin PSD DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Harbuz Liviu PSD DA
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Horga Vasile PNL NU
79. Hulea Ioan ND DA
80. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
81. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
82. Iane Daniel PNL DA
83. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ionescu Aurelian ALDE DA
86. Ionescu George PDL DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
89. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Khraibani Camelia PSD DA
93. Korodi Attila UDMR DA
94. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
95. Marcoci Vlad PSD DA
96. Marcu Viorica PNL DA
97. Marin Gheorghe PSD DA
98. Markó Attila-Gabor UDMR DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Melinte Ion ND DA
101. Mihai Aurelian - DA
102. Militaru Lucian PDL DA
103. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
104. Mitrea Miron Tudor PSD DA
105. Mocioi Niculina ND DA
106. Moldovan Iosif UDMR DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Neacșu Marian PSD DA
109. Negruț Cornelia ALDE DA
110. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
111. Nichita Cristina PSD DA
112. Nicolae Florian PSD DA
113. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
114. Niculae Aurel PNL DA
115. Niță Emil PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oajdea Daniel Vasile ND DA
118. Ochi Ion PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Paul Maria-Andreea PDL DA
121. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
122. Petrea Dorin Silviu PSD DA
123. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
124. Popa Octavian-Marius PNL DA
125. Popeangă Vasile PSD DA
126. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
127. Preda Cezar-Florin PDL DA
128. Pușcaș Iacob - DA
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
130. Rădulescu Constantin PSD DA
131. Reuer Elena-Ramona PNL DA
132. Roman Gheorghe PSD DA
133. Roman Ioan Sorin PSD DA
134. Roșca Lucreția PSD DA
135. Rusu Valentin PNL DA
136. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
137. Săpunaru Nini PNL DA
138. Sefer Cristian-George ND DA
139. Smarandache Miron Alexandru ND DA
140. Solomon Adrian PSD DA
141. Stan Ioan PSD DA
142. Stan Ion PSD DA
143. Stanciu Anghel PSD DA
144. Stănescu Alexandru PSD DA
145. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
146. Stragea Sorin Constantin PSD DA
147. Surdu Raluca PNL DA
148. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
149. Șimon Gheorghe PSD DA
150. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
151. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
152. Tararache Mihai - DA
153. Tămâian Ioan PNL DA
154. Teju Sorin PNL DA
155. Tîlvăr Angel PSD DA
156. Toader Mircea-Nicu PDL DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Turcan Raluca PDL DA
159. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
160. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
161. Udriște Gheorghe PDL DA
162. Ursărescu Dorinel PNL DA
163. Vlase Petru Gabriel PSD DA
164. Vulpescu Ioan PSD DA
165. Zaharcu Neviser PSD DA
166. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
168. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 18:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro