Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 12:42

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 5/2013 - Moțiunea simplă "Scăpați mineritul din Valea Jiului de norocul rau al conducerii bicefale Vosganian - Niță"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 118 78 38 25 8 13 10 7
- voturi pentru (DA):67 1 1 37 22 - - - 6
- voturi împotrivă (NU):218 117 77 - 1 - 12 10 1
- abțineri:9 - - - 1 8 - - -
- nu au votat:3 - - 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Anastase Roberta Alma PDL -
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PNL NU
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Axente Ioan PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL NU
22. Birchall Ana PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest ND DA
34. Calotă Florică Ică PNL NU
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen ND DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriță Dumitru PSD NU
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
46. Cioată Cezar ALDE NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD NU
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu ND DA
55. Coman Gheorghe ALDE NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Crăciunescu Grigore PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD NU
63. Cristea Victor PSD NU
64. Cristian Horia PNL NU
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Culețu Dănuț PDL DA
67. Cupă Ion PNL NU
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Daea Petre PSD NU
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PDL DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD NU
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
76. Dima Toader PSD NU
77. Diniță Ion ALDE NU
78. Dîrzu Ioan PSD NU
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD NU
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD NU
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
89. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
90. Dumbrăvanu Paul PNL NU
91. Dumitru Georgică ALDE NU
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD NU
95. Enache Marian PSD NU
96. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
97. Eparu Ion PSD NU
98. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
99. Firczak Gheorghe Minoritati NU
100. Florea Damian ALDE NU
101. Florea Daniel PSD NU
102. Fonta Nuțu ND DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD NU
104. Galan Constantin PNL NU
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
107. Găină Mihăiță PSD NU
108. Geantă Florian Daniel PDL DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL NU
110. Gheorghe Florin PDL DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD NU
114. Ghiveciu Marian PSD NU
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
117. Grama Horia PSD NU
118. Grecea Maria ND DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
120. Grosaru Mircea Minoritati NU
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil PNL NU
123. Gurzău Adrian PDL DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
125. Harbuz Liviu PSD NU
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
127. Holban Titi PNL NU
128. Horga Vasile PNL NU
129. Hulea Ioan ND DA
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
132. Iane Daniel PNL NU
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
134. Ignat Miron Minoritati NU
135. Iliuță Vasile PDL DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD NU
137. Ionescu Aurelian ALDE NU
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD NU
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
141. Iriza Scarlat PSD NU
142. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
143. Itu Cornel PSD NU
144. Khraibani Camelia PSD NU
145. Korodi Attila UDMR Abținere
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati NU
148. Man Mircea PDL DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
150. Manolache Marius PSD NU
151. Marcoci Vlad PSD NU
152. Marcu Nicu PNL NU
153. Marcu Viorica PNL NU
154. Marin Gheorghe PSD NU
155. Marocico Ion Minoritati NU
156. Martin Eduard-Stelian PSD NU
157. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
159. Mazilu Constantin PSD NU
160. Melinte Ion ND DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
165. Militaru Lucian PDL DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
168. Mitrea Manuela PSD NU
169. Mitrea Miron Tudor PSD NU
170. Mocioalcă Ion PSD NU
171. Mocioi Niculina ND DA
172. Moisii Constantin ND DA
173. Moldovan Iosif UDMR Abținere
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
175. Movilă Petru PDL DA
176. Munteanu Ioan PSD NU
177. Nassar Rodica PSD NU
178. Nazare Alexandru PDL DA
179. Neacșu Marian PSD NU
180. Negruț Cornelia ALDE NU
181. Nețoiu Gheorghe ND -
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
183. Nichita Cristina PSD NU
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Florian PSD NU
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
187. Nicolicea Eugen PSD NU
188. Niculae Aurel PNL NU
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
190. Nistor Laurențiu PSD NU
191. Nistor Marioara ND DA
192. Niță Emil PSD NU
193. Nosa Iuliu PSD NU
194. Ochi Ion PSD NU
195. Palașcă Viorel PNL NU
196. Palăr Ionel PNL NU
197. Paleologu Theodor PDL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati NU
199. Pardău Dumitru PNL NU
200. Paul Maria-Andreea PDL DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
202. Peia Ninel PSD NU
203. Petrea Dorin Silviu PSD NU
204. Petrescu Petre PSD NU
205. Petric Octavian PSD NU
206. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
209. Pop Georgian PSD NU
210. Popa Octavian-Marius PNL NU
211. Popeangă Vasile PSD NU
212. Popescu Dan-Cristian PDL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
215. Preda Cezar-Florin PDL DA
216. Pușcaș Iacob - DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
218. Răducanu Ion PSD NU
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
220. Rădulescu Constantin PSD NU
221. Rădulescu Romeo PDL DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL DA
225. Roman Gheorghe PSD NU
226. Roman Ioan Sorin PSD NU
227. Roșca Lucreția PSD NU
228. Rotaru Răzvan ND NU
229. Sava Andrei-Valentin PSD NU
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
231. Săpunaru Nini PNL NU
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
233. Scarlat George PNL NU
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
235. Scutaru Adrian George PNL NU
236. Secară Florin Mihail PDL DA
237. Sefer Cristian-George ND DA
238. Seres Dénes UDMR Abținere
239. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
240. Smarandache Miron Alexandru ND DA
241. Solomon Adrian PSD NU
242. Stan Ioan PSD NU
243. Stan Ion PSD NU
244. Stanciu Anghel PSD NU
245. Stancu Ionel Minoritati NU
246. Stănescu Alexandru PSD NU
247. Stănișoară Mihai PNL NU
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD NU
251. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
252. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
253. Surdu Raluca PNL NU
254. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
255. Szabó Ödön UDMR Abținere
256. Șcheau Ion - DA
257. Șoptică Costel PNL NU
258. Șova Lucian PSD NU
259. Ștefan Viorel PSD NU
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Tabugan Ion PSD NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
264. Tararache Mihai - DA
265. Tămâian Ioan PNL NU
266. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
268. Teju Sorin PNL NU
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
271. Tiuch Cătălin PSD NU
272. Tîlvăr Angel PSD NU
273. Toader Mircea-Nicu PDL DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
275. Traicu Rodin PSD NU
276. Tudorie Violeta PSD NU
277. Tudose Mihai PSD NU
278. Turcan Raluca PDL DA
279. Tușa Adriana Diana PNL NU
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
282. Udrea Elena Gabriela PDL DA
283. Udriște Gheorghe PDL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD NU
286. Ursărescu Dorinel PNL NU
287. Varga Vasile PNL NU
288. Vasilică Radu Costin PSD NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD NU
290. Vlădoiu Aurel PSD NU
291. Vreme Valerian - DA
292. Vulpescu Ioan PSD NU
293. Weber Mihai PSD NU
294. Zaharcu Neviser PSD NU
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
297. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 6:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro