Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 159/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 118 79 37 26 8 13 11 7
- voturi pentru (DA):221 116 79 - 1 1 12 11 1
- voturi împotrivă (NU):73 - - 37 23 7 - - 6
- abțineri:2 - - - 1 - 1 - -
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Bónis István UDMR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen ND NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
66. Culețu Dănuț PDL NU
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Dascălu Constantin PDL NU
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR NU
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu ND DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PDL NU
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin PDL NU
111. Gheorghe Tinel PDL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria ND NU
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Mircea Minoritati DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian PDL NU
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan ND NU
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Iliuță Vasile PDL NU
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL NU
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR NU
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Martin Eduard-Stelian PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Melinte Ion ND NU
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Mihai Aurelian - NU
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PDL NU
164. Mincă Liliana ND NU
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina ND NU
170. Moisii Constantin ND NU
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru PDL NU
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PDL NU
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nețoiu Gheorghe ND -
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD -
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Florian PSD DA
184. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
185. Nicolicea Eugen PSD DA
186. Niculae Aurel PNL DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara ND NU
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND NU
193. Ochi Ion PSD DA
194. Palașcă Viorel PNL DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Paleologu Theodor PDL NU
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PDL NU
200. Pârgaru Ion PNL DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petrescu Petre PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PDL NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
215. Preda Cezar-Florin PDL NU
216. Pușcaș Iacob - NU
217. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo PDL NU
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL NU
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Rotaru Răzvan ND NU
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
231. Săpunaru Nini PNL DA
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
235. Scutaru Adrian George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PDL NU
237. Sefer Cristian-George ND NU
238. Seres Dénes UDMR NU
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Smarandache Miron Alexandru ND NU
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stan Ion PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stănișoară Mihai PNL DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR NU
256. Șcheau Ion - NU
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
265. Tararache Mihai - NU
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Teju Sorin PNL DA
270. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PDL NU
275. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Turcan Raluca PDL NU
281. Tușa Adriana Diana PNL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udrea Elena Gabriela PDL NU
285. Udriște Gheorghe PDL NU
286. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Vreme Valerian - NU
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro