Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2013 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2013, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 151/2013 privind constituirea și funcționarea parcurilor industriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 118 78 37 27 11 13 10 7
- voturi pentru (DA):295 117 77 35 27 10 13 10 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 1 - 1 - - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen ND DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL -
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu ND DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PDL DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin PDL DA
108. Gheorghe Tinel PDL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria ND DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Mircea Minoritati DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gurzău Adrian PDL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan ND DA
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Iliuță Vasile PDL DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Melinte Ion ND DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PDL DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND DA
174. Moisii Constantin ND DA
175. Moldovan Iosif UDMR DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Movilă Petru PDL DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu ND DA
181. Nassar Rodica PSD Abținere
182. Nazare Alexandru PDL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nețoiu Gheorghe ND DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculae Aurel PNL DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara ND DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Palașcă Viorel PNL DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor PDL DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Pardău Dumitru PNL DA
205. Paul Maria-Andreea PDL DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petrescu Petre PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PDL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
220. Preda Cezar-Florin PDL DA
221. Pușcaș Iacob - DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo PDL DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Roman Cristian-Constantin PDL DA
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rotaru Răzvan ND DA
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
241. Scutaru Adrian George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PDL DA
243. Sefer Cristian-George ND DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru ND DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stan Ion PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Stănișoară Mihai PNL DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Surdu Raluca PNL DA
260. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion - DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL DA
265. Șova Lucian PSD DA
266. Ștefan Viorel PSD DA
267. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
270. Tararache Mihai - DA
271. Tămâian Ioan PNL DA
272. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
273. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
274. Teju Sorin PNL DA
275. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Toader Mircea-Nicu PDL DA
279. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PDL DA
284. Tușa Adriana Diana PNL DA
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Udrea Elena Gabriela PDL DA
288. Udriște Gheorghe PDL DA
289. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
290. Ursărescu Dorinel PNL DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vasilică Radu Costin PSD DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Vreme Valerian - DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 5:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro