Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.06.2013 > 11:27 Versiunea pentru printare
Marți, 4 iunie 2013, ora 11:27

Subiect vot: PL 35/2013 ama.12
PL 35/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:144 60 33 14 10 8 9 5 5
- voturi pentru (DA):102 60 33 - 2 - 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):24 - - 14 - 8 - - 2
- abțineri:16 - - - 7 - 8 - 1
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati Abținere
5. Antal István UDMR NU
6. Anton Marin PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PDL NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
19. Bónis István UDMR NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calotă Florică Ică PNL DA
25. Canacheu Costică PDL NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
28. Cernea Remus-Florinel - DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chiriță Dumitru PSD DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
32. Ciobanu Gheorghe PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
35. Comșa Cornel-George ND Abținere
36. Cristea Aurelia PSD DA
37. Cristian Horia PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
39. Culețu Dănuț PDL NU
40. Cupă Ion PNL DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Daea Petre PSD DA
43. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
44. Dascălu Constantin PDL NU
45. Deaconu Mihai ND DA
46. Delureanu Virgil PSD DA
47. Dima Toader PSD DA
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrinescu Traian PNL DA
51. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
52. Dragomir Maria ND Abținere
53. Dragomir Viorel Marian PSD DA
54. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
55. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
56. Eparu Ion PSD DA
57. Fejér László-Ődőn UDMR NU
58. Fonta Nuțu ND DA
59. Frăticiu Gheorghe PSD DA
60. Galan Constantin PNL DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
62. Geantă Florian Daniel PDL NU
63. Gheorghe Tinel PDL NU
64. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
65. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
66. Grama Horia PSD DA
67. Gudu Vasile PDL NU
68. Guran Virgil PNL DA
69. Harbuz Liviu PSD DA
70. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
71. Horga Vasile PNL DA
72. Hulea Ioan ND -
73. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
74. Iane Daniel PNL DA
75. Ibram Iusein Minoritati Abținere
76. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Kereskényi Gábor UDMR NU
79. Khraibani Camelia PSD DA
80. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
81. Marcu Viorica PNL DA
82. Marin Gheorghe PSD DA
83. Markó Attila-Gabor UDMR NU
84. Marocico Ion Minoritati Abținere
85. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
86. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
87. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
88. Mihăilă Ioan PDL NU
89. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
90. Mocanu Vasile PSD DA
91. Muntean Mircia PDL NU
92. Munteanu Ioan PSD DA
93. Nassar Rodica PSD DA
94. Neacșu Marian PSD DA
95. Negruț Cornelia ALDE DA
96. Nicolae Florian PSD DA
97. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
98. Niculae Aurel PNL DA
99. Niculescu Dumitru ND Abținere
100. Niță Emil PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
103. Oltean Ioan PDL NU
104. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
105. Petrache Adrian-Alin PSD DA
106. Petrea Dorin Silviu PSD DA
107. Petric Octavian PSD DA
108. Popeangă Vasile PSD DA
109. Pușcaș Iacob - NU
110. Răducanu Ion PSD DA
111. Rădulescu Constantin PSD DA
112. Rățoi Neculai PSD DA
113. Reuer Elena-Ramona PNL DA
114. Roman Cristian-Constantin PDL NU
115. Roșca Lucreția PSD DA
116. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
117. Scarlat George PNL DA
118. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
119. Simedru Dan Coriolan PNL DA
120. Stan Ion PSD DA
121. Stanciu Anghel PSD DA
122. Stancu Ionel Minoritati Abținere
123. Stănescu Alexandru PSD DA
124. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
125. Surdu Raluca PNL DA
126. Szabó Ödön UDMR NU
127. Șcheau Ion - NU
128. Șimon Gheorghe PSD DA
129. Șoptică Costel PNL DA
130. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
131. Tararache Mihai - -
132. Tămâian Ioan PNL DA
133. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
134. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
135. Tiuch Cătălin PSD DA
136. Tudose Mihai PSD DA
137. Udriște Gheorghe PDL NU
138. Ursărescu Dorinel PNL DA
139. Vainer Aurel Minoritati DA
140. Vreme Valerian - Abținere
141. Zaharcu Neviser PSD DA
142. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
144. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 1:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro