Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 12:47

Subiect vot: PL 150/2013 amr.3
PL 150/2013 privind acordarea unor drepturi persoanelor care nu mai au cetățenia română, dar care au fost persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:127 56 37 7 10 1 8 8
- voturi pentru (DA):17 - 2 1 5 1 8 -
- voturi împotrivă (NU):107 56 35 5 3 - - 8
- abțineri:2 - - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
3. Avram Marian PSD NU
4. Axente Ioan PSD NU
5. Baltă Mihai PSD NU
6. Bălan Ion PSD NU
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
8. Benga Ioan PSD NU
9. Berci Vasile PNL NU
10. Birchall Ana PSD NU
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
12. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
14. Buican Cristian PNL NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Calimente Mihăiță PNL NU
17. Caloianu Mario-Ernest ND -
18. Călin Ion PSD NU
19. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
20. Cherecheș Florica PNL NU
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Ciobanu Gheorghe PSD NU
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
25. Ciuhodaru Tudor ND NU
26. Cocei Erland PNL NU
27. Coman Gheorghe ALDE NU
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
29. Costin Gheorghe PNL NU
30. Covaci Dorel PSD NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cristea Aurelia PSD NU
33. Cristea Victor PSD NU
34. Cristian Horia PNL NU
35. Cupă Ion PNL NU
36. Dalca Ștefan-Petru ND DA
37. Delureanu Virgil PSD NU
38. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
39. Dima Toader PSD NU
40. Diniță Ion ALDE NU
41. Doboș Anton PNL NU
42. Dobre Victor Paul PNL NU
43. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
44. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
45. Dragomir Gheorghe PNL NU
46. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
48. Dumbrăvanu Paul PNL NU
49. Dumitru Georgică ALDE NU
50. Enache Marian PSD NU
51. Eparu Ion PSD NU
52. Frăticiu Gheorghe PSD NU
53. Galan Constantin PNL NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
56. Gheorghe Tinel PDL NU
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Giurescu Dinu ALDE NU
59. Grama Horia PSD NU
60. Grosaru Mircea Minoritati DA
61. Gudu Vasile PDL NU
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
63. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
64. Holban Titi PNL DA
65. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
66. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
69. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
72. Lupu Mihai PNL NU
73. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
74. Marcu Nicu PNL NU
75. Marocico Ion Minoritati DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Mincă Liliana ND NU
78. Mitrea Miron Tudor PSD NU
79. Mîrza Gavril PSD NU
80. Mocanu Vasile PSD NU
81. Mocioalcă Ion PSD NU
82. Moldovan Ioan ALDE NU
83. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
84. Nassar Rodica PSD NU
85. Negruț Clement PDL Abținere
86. Negruț Cornelia ALDE NU
87. Nețoiu Gheorghe ND DA
88. Niculescu Dumitru ND DA
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Nistor Marioara ND DA
91. Niță Emil PSD NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Ochi Ion PSD NU
94. Palașcă Viorel PNL NU
95. Paleologu Theodor PDL NU
96. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
97. Petrescu Petre PSD NU
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
99. Popeangă Vasile PSD NU
100. Răducanu Ion PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Rădulescu Constantin PSD NU
103. Rățoi Neculai PSD NU
104. Reuer Elena-Ramona PNL NU
105. Rotaru Răzvan ND DA
106. Săpunaru Nini PNL NU
107. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
108. Scarlat George PNL NU
109. Solomon Adrian PSD NU
110. Stan Ion PSD NU
111. Stancu Ionel Minoritati DA
112. Surdu Raluca PNL NU
113. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
114. Ștefan Viorel PSD NU
115. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
116. Tămâian Ioan PNL NU
117. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
118. Teju Sorin PNL NU
119. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
120. Traicu Rodin PSD NU
121. Udriște Gheorghe PDL NU
122. Uricec Eugen Constantin PSD NU
123. Vainer Aurel Minoritati DA
124. Vlădoiu Aurel PSD NU
125. Weber Mihai PSD NU
126. Zaharcu Neviser PSD NU
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro