Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 12:48

Subiect vot: PL 150/2013 ama.2
PL 150/2013 privind acordarea unor drepturi persoanelor care nu mai au cetățenia română, dar care au fost persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:133 57 40 7 11 1 9 8
- voturi pentru (DA):3 - 1 - 1 - 1 -
- voturi împotrivă (NU):120 57 39 6 1 1 8 8
- abțineri:10 - - 1 9 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
3. Avram Marian PSD NU
4. Axente Ioan PSD NU
5. Baltă Mihai PSD NU
6. Bălan Ion PSD NU
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
8. Benga Ioan PSD NU
9. Berci Vasile PNL NU
10. Birchall Ana PSD NU
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
12. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
14. Buican Cristian PNL NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Calimente Mihăiță PNL NU
17. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
18. Călin Ion PSD NU
19. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
20. Cherecheș Florica PNL NU
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Ciobanu Gheorghe PSD NU
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
25. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
26. Cocei Erland PNL NU
27. Coman Gheorghe ALDE NU
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
29. Costin Gheorghe PNL NU
30. Covaci Dorel PSD NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cristea Aurelia PSD NU
33. Cristea Victor PSD NU
34. Cristian Horia PNL NU
35. Cupă Ion PNL NU
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
38. Delureanu Virgil PSD NU
39. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
40. Dima Toader PSD NU
41. Diniță Ion ALDE NU
42. Doboș Anton PNL NU
43. Dobre Victor Paul PNL NU
44. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
45. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
48. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
49. Dumbrăvanu Paul PNL NU
50. Dumitru Georgică ALDE NU
51. Enache Marian PSD NU
52. Eparu Ion PSD NU
53. Frăticiu Gheorghe PSD NU
54. Galan Constantin PNL NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
57. Gheorghe Tinel PDL NU
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
59. Giurescu Dinu ALDE NU
60. Grecea Maria ND Abținere
61. Grosaru Mircea Minoritati NU
62. Gudu Vasile PDL NU
63. Guran Virgil PNL NU
64. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
65. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
66. Holban Titi PNL NU
67. Horga Vasile PNL NU
68. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
69. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
70. Iordache Florin PSD NU
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
72. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
75. Lupu Mihai PNL NU
76. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
77. Marcu Nicu PNL NU
78. Marocico Ion Minoritati NU
79. Martin Eduard-Stelian PSD NU
80. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
81. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
82. Mincă Liliana ND Abținere
83. Mircovici Niculae Minoritati DA
84. Mîrza Gavril PSD NU
85. Mocanu Vasile PSD NU
86. Mocioalcă Ion PSD NU
87. Moldovan Ioan ALDE NU
88. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
89. Nassar Rodica PSD NU
90. Negruț Clement PDL Abținere
91. Negruț Cornelia ALDE NU
92. Nețoiu Gheorghe ND DA
93. Niculescu Dumitru ND Abținere
94. Nistor Laurențiu PSD NU
95. Nistor Marioara ND Abținere
96. Niță Emil PSD NU
97. Nosa Iuliu PSD NU
98. Ochi Ion PSD NU
99. Palașcă Viorel PNL NU
100. Paleologu Theodor PDL NU
101. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
102. Petrescu Petre PSD NU
103. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
104. Popeangă Vasile PSD NU
105. Răducanu Ion PSD NU
106. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
107. Rădulescu Constantin PSD NU
108. Rățoi Neculai PSD NU
109. Reuer Elena-Ramona PNL NU
110. Rotaru Răzvan ND Abținere
111. Săpunaru Nini PNL NU
112. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
113. Scarlat George PNL NU
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Stan Ion PSD NU
116. Stancu Ionel Minoritati NU
117. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
118. Surdu Raluca PNL NU
119. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
120. Ștefan Viorel PSD NU
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
122. Tămâian Ioan PNL NU
123. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
124. Teju Sorin PNL NU
125. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
126. Traicu Rodin PSD NU
127. Udriște Gheorghe PDL NU
128. Uricec Eugen Constantin PSD NU
129. Vainer Aurel Minoritati NU
130. Vlădoiu Aurel PSD NU
131. Weber Mihai PSD NU
132. Zaharcu Neviser PSD NU
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 1:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro