Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 12:48

Subiect vot: se scrie articolul unic in forma initiatorului( PL150/2013)
PL 150/2013 privind acordarea unor drepturi persoanelor care nu mai au cetățenia română, dar care au fost persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:135 57 42 8 11 1 9 7
- voturi pentru (DA):134 57 42 8 10 1 9 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
3. Avram Marian PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Berci Vasile PNL DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
15. Buican Cristian PNL DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Calimente Mihăiță PNL DA
18. Caloianu Mario-Ernest ND DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
21. Cherecheș Florica PNL DA
22. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
27. Cocei Erland PNL DA
28. Coman Gheorghe ALDE DA
29. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
30. Costin Gheorghe PNL DA
31. Covaci Dorel PSD DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cristea Aurelia PSD DA
34. Cristea Victor PSD DA
35. Cristian Horia PNL DA
36. Cupă Ion PNL DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dalca Ștefan-Petru ND DA
39. Delureanu Virgil PSD DA
40. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
41. Dima Toader PSD DA
42. Diniță Ion ALDE DA
43. Doboș Anton PNL DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
46. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
49. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
50. Dumbrăvanu Paul PNL DA
51. Enache Marian PSD DA
52. Eparu Ion PSD DA
53. Frăticiu Gheorghe PSD DA
54. Galan Constantin PNL DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
57. Gheorghe Tinel PDL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Giurescu Dinu ALDE DA
60. Grecea Maria ND DA
61. Grosaru Mircea Minoritati DA
62. Gudu Vasile PDL DA
63. Guran Virgil PNL DA
64. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
65. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
66. Holban Titi PNL DA
67. Horga Vasile PNL DA
68. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
69. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
75. Lupu Mihai PNL DA
76. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
77. Marcu Nicu PNL DA
78. Marocico Ion Minoritati DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
80. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
81. Mincă Liliana ND DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mitrea Miron Tudor PSD DA
84. Mîrza Gavril PSD DA
85. Mocanu Vasile PSD DA
86. Mocioalcă Ion PSD DA
87. Moldovan Ioan ALDE DA
88. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
89. Nassar Rodica PSD DA
90. Negruț Clement PDL DA
91. Negruț Cornelia ALDE DA
92. Nețoiu Gheorghe ND DA
93. Niculescu Dumitru ND DA
94. Nistor Laurențiu PSD DA
95. Nistor Marioara ND DA
96. Niță Emil PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Ochi Ion PSD DA
99. Oros Nechita-Adrian PNL DA
100. Palașcă Viorel PNL DA
101. Paleologu Theodor PDL DA
102. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
103. Petrescu Petre PSD DA
104. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
105. Popeangă Vasile PSD DA
106. Răducanu Ion PSD DA
107. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
108. Rădulescu Constantin PSD DA
109. Rățoi Neculai PSD DA
110. Reuer Elena-Ramona PNL DA
111. Rotaru Răzvan ND DA
112. Săpunaru Nini PNL DA
113. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
114. Scarlat George PNL DA
115. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
116. Solomon Adrian PSD DA
117. Stan Ion PSD DA
118. Stancu Ionel Minoritati DA
119. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
120. Surdu Raluca PNL DA
121. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
122. Ștefan Viorel PSD DA
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
124. Tămâian Ioan PNL DA
125. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
126. Teju Sorin PNL DA
127. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
128. Traicu Rodin PSD DA
129. Udriște Gheorghe PDL DA
130. Uricec Eugen Constantin PSD DA
131. Vainer Aurel Minoritati DA
132. Vlădoiu Aurel PSD DA
133. Weber Mihai PSD DA
134. Zaharcu Neviser PSD DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro