Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:53

Subiect vot: PHCD 18/2013 A - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:253 106 68 23 24 1 14 11 6
- voturi pentru (DA):247 104 67 22 23 1 14 11 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:3 1 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin - Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD -
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND -
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL -
45. Călin Ion PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND DA
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu ND DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin PNL NU
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Gheorghe Florin PDL DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Giurescu Dinu ALDE DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria ND DA
112. Grosaru Mircea Minoritati DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gust Băloșin Florentin PSD DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan ND DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PDL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Nicu PNL DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mitrea Miron Tudor PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina ND DA
156. Moisii Constantin ND DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru PDL DA
160. Muntean Mircia PDL DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu ND DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Negruț Clement PDL DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Niculae Aurel PNL DA
173. Niculescu Dumitru ND DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara ND DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND DA
179. Ochi Ion PSD Abținere
180. Oltean Ioan PDL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel PNL DA
183. Paleologu Theodor PDL DA
184. Paul Maria-Andreea PDL DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Petrea Dorin Silviu PSD DA
187. Petrescu Petre PSD DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
190. Popeangă Vasile PSD DA
191. Popescu Florin Aurelian PDL DA
192. Pușcaș Iacob - DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
194. Răducanu Ion PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Constantin PSD DA
197. Rădulescu Romeo PDL DA
198. Rățoi Neculai PSD DA
199. Reuer Elena-Ramona PNL DA
200. Rizea Cristian PSD DA
201. Roman Gheorghe PSD DA
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Roman Victor PSD DA
204. Săpunaru Nini PNL DA
205. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
206. Scarlat George PNL DA
207. Scutaru Adrian George PNL DA
208. Sefer Cristian-George ND DA
209. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
210. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
211. Smarandache Miron Alexandru ND DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Stănișoară Mihai PNL DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
218. Surdu Raluca PNL DA
219. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tabugan Ion PSD DA
224. Tararache Mihai - DA
225. Tămâian Ioan PNL DA
226. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
227. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
228. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
229. Teju Sorin PNL DA
230. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
231. Tiuch Cătălin PSD DA
232. Toader Mircea-Nicu PDL DA
233. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
234. Traicu Rodin PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tudorie Violeta PSD DA
237. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
238. Udrea Elena Gabriela PDL DA
239. Udriște Gheorghe PDL DA
240. Uricec Eugen Constantin PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Vulpescu Ioan PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zaharcu Neviser PSD DA
250. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
251. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
253. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro