Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:54

Subiect vot: PL 181/2011/2013 A - Vot final
PL 181/2011 privind amplasarea și autorizarea mijloacelor de publicitate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:267 112 69 28 25 1 14 11 7
- voturi pentru (DA):263 111 69 28 25 - 14 11 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin PNL DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Giurescu Dinu ALDE DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria ND DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PNL DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan ND DA
120. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mitrea Miron Tudor PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND DA
157. Moisii Constantin ND DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru PDL DA
162. Muntean Mircia PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu ND DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Negruț Clement PDL DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Niculae Aurel PNL DA
175. Niculescu Dumitru ND DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara ND DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Paleologu Theodor PDL DA
187. Paul Maria-Andreea PDL DA
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Popa Radu Mihai - NU
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian PDL DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
199. Pușcaș Iacob - DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo PDL DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Gheorghe PSD DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Secară Florin Mihail PDL DA
216. Sefer Cristian-George ND DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Smarandache Miron Alexandru ND DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stanciu Anghel PSD -
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Stănișoară Mihai PNL DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
228. Surdu Raluca PNL DA
229. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
230. Șcheau Ion - DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PSD DA
236. Tararache Mihai - DA
237. Tămâian Ioan PNL DA
238. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
239. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
240. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
241. Teju Sorin PNL DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
243. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Toader Mircea-Nicu PDL DA
246. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
251. Udrea Elena Gabriela PDL DA
252. Udriște Gheorghe PDL DA
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel PNL DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zaharcu Neviser PSD DA
264. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
267. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro