Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 35/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:267 110 71 28 25 1 14 11 7
- voturi pentru (DA):232 109 70 3 24 - 14 11 1
- voturi împotrivă (NU):31 - - 25 1 - - - 5
- abțineri:4 1 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin - NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen ND DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND DA
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD Abținere
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL NU
101. Gheorghe Tinel PDL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Giurescu Dinu ALDE DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria ND DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Gudu Vasile PDL NU
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan ND NU
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu George PDL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PDL NU
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Nicu PNL DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mitrea Miron Tudor PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND DA
157. Moisii Constantin ND DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru PDL NU
162. Muntean Mircia PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu ND DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Negruț Clement PDL NU
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Niculae Aurel PNL DA
175. Niculescu Dumitru ND DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara ND DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Paleologu Theodor PDL NU
187. Paul Maria-Andreea PDL NU
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian PDL DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
199. Potor Călin PNL DA
200. Pușcaș Iacob - NU
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo PDL NU
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scutaru Adrian George PNL DA
216. Secară Florin Mihail PDL NU
217. Sefer Cristian-George ND DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru ND DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ion PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Stănișoară Mihai PNL DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
228. Surdu Raluca PNL DA
229. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
230. Șcheau Ion - NU
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tabugan Ion PSD DA
237. Tararache Mihai - NU
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teju Sorin PNL DA
243. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
244. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
245. Tiuch Cătălin PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PDL NU
247. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
248. Traicu Rodin PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tudorie Violeta PSD DA
251. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
252. Udrea Elena Gabriela PDL NU
253. Udriște Gheorghe PDL NU
254. Uricec Eugen Constantin PSD DA
255. Ursărescu Dorinel PNL DA
256. Vainer Aurel Minoritati DA
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
267. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 8:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro