Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 123/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.137/2000 privind prevenirea și sancționarea tuturor formelor de discriminare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:266 109 72 28 25 1 13 11 7
- voturi pentru (DA):265 109 72 28 25 1 13 11 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Giurescu Dinu ALDE DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria ND DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin PSD DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PNL DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan ND DA
117. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PDL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Nicu PNL DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
149. Mitrea Miron Tudor PSD DA
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocioi Niculina ND DA
153. Moisii Constantin ND DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru PDL DA
158. Muntean Mircia PDL DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Murgu Neagu ND DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Clement PDL DA
164. Negruț Cornelia ALDE DA
165. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri PNL DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Niculae Aurel PNL DA
171. Niculescu Dumitru ND DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara ND DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PDL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Palașcă Viorel PNL DA
182. Paleologu Theodor PDL DA
183. Paul Maria-Andreea PDL DA
184. Pârgaru Ion PNL DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Peia Ninel PSD DA
187. Petrea Dorin Silviu PSD DA
188. Petrescu Petre PSD DA
189. Petric Octavian PSD DA
190. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
191. Popa Radu Mihai - DA
192. Popeangă Vasile PSD DA
193. Popescu Florin Aurelian PDL DA
194. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
195. Potor Călin PNL DA
196. Pușcaș Iacob - DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
198. Răducanu Ion PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Constantin PSD DA
201. Rădulescu Romeo PDL DA
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Reuer Elena-Ramona PNL DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Gheorghe PSD DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Rotaru Răzvan ND DA
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
210. Săpunaru Nini PNL DA
211. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
212. Scarlat George PNL DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Secară Florin Mihail PDL DA
215. Sefer Cristian-George ND DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru ND DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Stănișoară Mihai PNL DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
227. Surdu Raluca PNL DA
228. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
229. Șcheau Ion - DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tabugan Ion PSD DA
237. Tararache Mihai - DA
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teju Sorin PNL DA
243. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
244. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
245. Toader Mircea-Nicu PDL DA
246. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
251. Udrea Elena Gabriela PDL DA
252. Udriște Gheorghe PDL DA
253. Ursărescu Dorinel PNL DA
254. Vainer Aurel Minoritati DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
258. Vlădoiu Aurel PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Vulpescu Ioan PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zaharcu Neviser PSD DA
263. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
264. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
266. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 23:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro