Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 699/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 112 71 27 27 1 14 10 7
- voturi pentru (DA):242 112 71 1 27 1 14 10 6
- voturi împotrivă (NU):26 - - 26 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bot Octavian PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen ND DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND DA
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL NU
100. Gheorghe Tinel PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Giurescu Dinu ALDE DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria ND DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL NU
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin PSD DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PNL DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan ND DA
117. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PDL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL NU
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Nicu PNL DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mincă Liliana ND DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mitrea Miron Tudor PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina ND DA
156. Moisii Constantin ND DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru PDL NU
161. Muntean Mircia PDL NU
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu ND DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Negruț Clement PDL NU
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Niculae Aurel PNL DA
174. Niculescu Dumitru ND DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara ND DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PDL NU
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel PNL DA
185. Paleologu Theodor PDL NU
186. Paul Maria-Andreea PDL NU
187. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Popa Radu Mihai - DA
194. Popeangă Vasile PSD DA
195. Popescu Florin Aurelian PDL NU
196. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
197. Potor Călin PNL DA
198. Pușcaș Iacob - DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rădulescu Romeo PDL NU
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Reuer Elena-Ramona PNL DA
206. Rizea Cristian PSD DA
207. Roman Gheorghe PSD DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Roman Victor PSD DA
210. Rotaru Răzvan ND DA
211. Rusu Valentin PNL DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL NU
218. Sefer Cristian-George ND DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Stănișoară Mihai PNL DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Șcheau Ion - DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Tararache Mihai - DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PDL NU
250. Traicu Rodin PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tudorie Violeta PSD DA
253. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
254. Udrea Elena Gabriela PDL NU
255. Udriște Gheorghe PDL NU
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 10:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro