Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:59

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 40/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.100/2011 privind darea în adminstrarea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale - Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură a unor terenuri aflate în proprietatea publică a statului și în administrarea Ministerului Mediului și Pădurilor -Administrația Națională "Apele Române"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 112 72 28 26 1 14 10 7
- voturi pentru (DA):269 112 72 28 26 1 14 10 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Giurescu Dinu ALDE DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria ND DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PNL DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan ND DA
120. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina ND DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL DA
163. Muntean Mircia PDL DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu ND DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Clement PDL DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Niculae Aurel PNL DA
176. Niculescu Dumitru ND DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PDL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Paleologu Theodor PDL DA
188. Paul Maria-Andreea PDL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian PDL DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
199. Potor Călin PNL DA
200. Pușcaș Iacob - DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo PDL DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Rotaru Răzvan ND DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Scutaru Adrian George PNL DA
218. Secară Florin Mihail PDL DA
219. Sefer Cristian-George ND DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru ND DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stănișoară Mihai PNL DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
233. Șcheau Ion - DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Tararache Mihai - DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PDL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
255. Udrea Elena Gabriela PDL DA
256. Udriște Gheorghe PDL DA
257. Ursărescu Dorinel PNL DA
258. Vainer Aurel Minoritati DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro