Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 118/2013 pentru ratificarea amendamentelor la Acordul de garanție între Statele membre ale Uniunii Europene și Banca Europeană de Investiții privind împrumuturile care vor fi acordate de către Banca Europeană de Investiții pentru proiectele de investiții din statele din Africa, Caraibe și Pacific, și din țările și teritoriile de peste mări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:271 111 73 28 27 1 13 11 7
- voturi pentru (DA):271 111 73 28 27 1 13 11 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL DA
101. Gheorghe Tinel PDL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria ND DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Gudu Vasile PDL DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gust Băloșin Florentin PSD DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PNL DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan ND DA
118. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PDL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Nicu PNL DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mitrea Miron Tudor PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina ND DA
158. Moisii Constantin ND DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL DA
163. Muntean Mircia PDL DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu ND DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Clement PDL DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Niculae Aurel PNL DA
175. Niculescu Dumitru ND DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara ND DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Paleologu Theodor PDL DA
187. Paul Maria-Andreea PDL DA
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian PDL DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
199. Potor Călin PNL DA
200. Pușcaș Iacob - DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo PDL DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roman Victor PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rotaru Răzvan ND DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Scutaru Adrian George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Sefer Cristian-George ND DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru ND DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Stănișoară Mihai PNL DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Șcheau Ion - DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Tararache Mihai - DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PDL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
255. Udrea Elena Gabriela PDL DA
256. Udriște Gheorghe PDL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
271. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro