Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 119/2013 pentru ratificarea Protocolului între România și Republica Austria și a Protocolului adițional, semnate la Viena la 1 octombrie 2012 de modificare a Convenției pentru evitarea dublei impuneri și prevenirea evaziunii fiscale cu privire la impozitele pe venit și pe capital, semnată la București la 30 martie 2005
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 112 72 28 27 1 14 11 7
- voturi pentru (DA):271 112 72 28 27 1 14 10 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin PNL DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Giurescu Dinu ALDE DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria ND DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan ND DA
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mitrea Miron Tudor PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina ND DA
158. Moisii Constantin ND DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL DA
163. Muntean Mircia PDL DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu ND DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Clement PDL DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Niculae Aurel PNL DA
176. Niculescu Dumitru ND DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PDL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Paleologu Theodor PDL DA
188. Paul Maria-Andreea PDL DA
189. Pârgaru Ion PNL DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Popa Radu Mihai - DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Florin Aurelian PDL DA
199. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
200. Potor Călin PNL DA
201. Pușcaș Iacob - DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo PDL DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Rotaru Răzvan ND DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Scutaru Adrian George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Sefer Cristian-George ND DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru ND DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stănișoară Mihai PNL DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
233. Șcheau Ion - DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Tararache Mihai - DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PDL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
256. Udrea Elena Gabriela PDL DA
257. Udriște Gheorghe PDL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Vasile PNL DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro