Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 40/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.25/2012 privind unele măsuri pentru derularea opțiunii de vânzare de acțiuni conform prevederilor contractului de privatizare privind achiziționarea și subscrierea de acțiuni la Societatea Comercială Filiala de Distribuție și Furnizare a Energiei Electrice "Electrica Muntenia Sud"- S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 112 71 28 25 1 14 10 7
- voturi pentru (DA):208 112 69 - 3 - 13 10 1
- voturi împotrivă (NU):55 - 2 27 20 - 1 - 5
- abțineri:5 - - 1 2 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND NU
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
85. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu ND DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin PNL DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic PNL DA
97. Gheorghe Florin PDL NU
98. Gheorghe Tinel PDL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Giurescu Dinu ALDE DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grosaru Mircea Minoritati DA
106. Gudu Vasile PDL NU
107. Guran Virgil PNL DA
108. Gust Băloșin Florentin PSD DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan ND NU
114. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati NU
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PDL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Iriza Scarlat PSD DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PDL NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Nicu PNL DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mincă Liliana ND NU
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
148. Mitrea Miron Tudor PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina ND NU
153. Moisii Constantin ND NU
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru PDL NU
158. Muntean Mircia PDL NU
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Murgu Neagu ND NU
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Clement PDL NU
164. Negruț Cornelia ALDE DA
165. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri PNL DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Niculae Aurel PNL DA
171. Niculescu Dumitru ND NU
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara ND DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND NU
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PDL NU
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Palașcă Viorel PNL DA
182. Paleologu Theodor PDL NU
183. Paul Maria-Andreea PDL NU
184. Pârgaru Ion PNL DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Peia Ninel PSD DA
187. Petrea Dorin Silviu PSD DA
188. Petrescu Petre PSD DA
189. Petric Octavian PSD DA
190. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Popa Radu Mihai - DA
193. Popeangă Vasile PSD DA
194. Popescu Florin Aurelian PDL NU
195. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
196. Potor Călin PNL DA
197. Pușcaș Iacob - NU
198. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
199. Răducanu Ion PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rădulescu Romeo PDL NU
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PSD DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rotaru Răzvan ND DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Scutaru Adrian George PNL DA
216. Secară Florin Mihail PDL NU
217. Sefer Cristian-George ND NU
218. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Stănișoară Mihai PNL DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
227. Surdu Raluca PNL DA
228. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
229. Șcheau Ion - NU
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tabugan Ion PSD DA
237. Tararache Mihai - NU
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teju Sorin PNL NU
243. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
244. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
245. Tiuch Cătălin PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PDL NU
247. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
248. Traicu Rodin PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tudorie Violeta PSD DA
251. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
252. Udrea Elena Gabriela PDL NU
253. Udriște Gheorghe PDL NU
254. Uricec Eugen Constantin PSD DA
255. Ursărescu Dorinel PNL DA
256. Vainer Aurel Minoritati DA
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 19:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro