Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 127/2013 privind abrogarea art.IV din Legea nr.10/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.4/2008 privind prevenirea și combaterea violenței cu ocazia competițiilor și a jocurilor sportive
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 111 73 28 26 1 14 12 7
- voturi pentru (DA):270 111 72 28 26 1 14 12 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND DA
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL DA
101. Gheorghe Tinel PDL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin PSD DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PNL DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan ND DA
117. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PDL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Iriza Scarlat PSD DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Man Mircea PDL DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Nicu PNL DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mitrea Miron Tudor PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND DA
157. Moisii Constantin ND DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru PDL DA
162. Muntean Mircia PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu ND DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Negruț Clement PDL DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Niculae Aurel PNL DA
175. Niculescu Dumitru ND DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara ND DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Paleologu Theodor PDL DA
187. Paul Maria-Andreea PDL DA
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Popa Radu Mihai - DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Florin Aurelian PDL DA
199. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
200. Potor Călin PNL DA
201. Pușcaș Iacob - DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo PDL DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rotaru Răzvan ND DA
215. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
216. Săpunaru Nini PNL DA
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL DA
219. Scutaru Adrian George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PDL DA
221. Sefer Cristian-George ND DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ion PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
233. Șcheau Ion - DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Tararache Mihai - DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PDL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
256. Udrea Elena Gabriela PDL DA
257. Udriște Gheorghe PDL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Vasile PNL DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 10:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro