Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 150/2013 privind acordarea unor drepturi persoanelor care nu mai au cetățenia română, dar care au fost persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 112 72 28 25 1 13 12 7
- voturi pentru (DA):269 112 71 28 25 1 13 12 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND DA
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Giurescu Dinu ALDE DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Gudu Vasile PDL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gust Băloșin Florentin PSD DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan ND DA
116. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PDL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Nicu PNL DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mincă Liliana ND DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mitrea Miron Tudor PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocioi Niculina ND DA
155. Moisii Constantin ND DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru PDL DA
160. Muntean Mircia PDL DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu ND DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Negruț Clement PDL DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Niculae Aurel PNL DA
173. Niculescu Dumitru ND DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara ND DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile ND DA
180. Ochi Ion PSD DA
181. Oltean Ioan PDL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel PNL DA
184. Paleologu Theodor PDL DA
185. Paul Maria-Andreea PDL DA
186. Pârgaru Ion PNL DA
187. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Popa Radu Mihai - DA
195. Popeangă Vasile PSD DA
196. Popescu Florin Aurelian PDL DA
197. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
198. Potor Călin PNL DA
199. Pușcaș Iacob - DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo PDL DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Gheorghe PSD DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ND DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Sefer Cristian-George ND DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Stănișoară Mihai PNL DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Șcheau Ion - DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Tararache Mihai - DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PDL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
255. Udrea Elena Gabriela PDL DA
256. Udriște Gheorghe PDL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 2:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro