Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 680/2009 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.104/2009 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 114 75 28 25 1 12 12 7
- voturi pentru (DA):251 114 75 28 3 1 12 12 6
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 20 - - - -
- abțineri:3 - - - 2 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin - DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - Abținere
48. Chebac Eugen ND Abținere
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND NU
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND Abținere
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND NU
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Giurescu Dinu ALDE DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Hellvig Eduard Raul PNL DA
118. Holban Titi PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan ND NU
121. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Iriza Scarlat PSD DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PDL DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Nicu PNL DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mincă Liliana ND NU
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mitrea Miron Tudor PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina ND NU
161. Moisii Constantin ND NU
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL DA
166. Muntean Mircia PDL DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu ND NU
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Negruț Clement PDL DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Alexandri PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Niculescu Dumitru ND NU
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara ND NU
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PDL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Paleologu Theodor PDL DA
189. Paul Maria-Andreea PDL DA
190. Pârgaru Ion PNL DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre PSD DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai - DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Florin Aurelian PDL DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Pușcaș Iacob - DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo PDL DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Gheorghe PSD DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rotaru Răzvan ND DA
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
219. Săpunaru Nini PNL DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Scutaru Adrian George PNL DA
223. Secară Florin Mihail PDL DA
224. Sefer Cristian-George ND NU
225. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru ND NU
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Surdu Raluca PNL DA
236. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
237. Șcheau Ion - DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion PSD DA
245. Tararache Mihai - DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teju Sorin PNL DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
252. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PDL DA
255. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
260. Udrea Elena Gabriela PDL DA
261. Udriște Gheorghe PDL DA
262. Ursărescu Dorinel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
266. Vlădoiu Aurel PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 8:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro