Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 157/2011 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.133/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, în vederea eficientizării unor instituții și activități în acest domeniu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 115 72 28 26 1 13 12 7
- voturi pentru (DA):247 115 71 28 1 - 13 12 7
- voturi împotrivă (NU):24 - - - 24 - - - -
- abțineri:2 - - - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen ND Abținere
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND NU
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Comșa Cornel-George ND NU
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND NU
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin PNL DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Giurescu Dinu ALDE DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Gudu Vasile PDL DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gust Băloșin Florentin PSD DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Hellvig Eduard Raul PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan ND NU
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana ND NU
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina ND NU
159. Moisii Constantin ND NU
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru PDL DA
164. Muntean Mircia PDL DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu ND NU
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Negruț Clement PDL DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND NU
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND NU
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND NU
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PDL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Paleologu Theodor PDL DA
189. Paul Maria-Andreea PDL DA
190. Pârgaru Ion PNL DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre PSD DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai - DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Florin Aurelian PDL DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Pușcaș Iacob - DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo PDL DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Gheorghe PSD DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rotaru Răzvan ND NU
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
219. Săpunaru Nini PNL DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Scutaru Adrian George PNL DA
223. Secară Florin Mihail PDL DA
224. Sefer Cristian-George ND NU
225. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru ND NU
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
236. Șcheau Ion - DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion PSD DA
244. Tararache Mihai - DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin PNL DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
251. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PDL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
259. Udrea Elena Gabriela PDL DA
260. Udriște Gheorghe PDL DA
261. Ursărescu Dorinel PNL DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
266. Vlădoiu Aurel PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 4:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro