Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 14:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 14:07

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 87/2011 modificarea unor acte normative din domeniul silviculturii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 114 74 28 26 1 13 11 7
- voturi pentru (DA):246 113 73 28 1 1 13 11 6
- voturi împotrivă (NU):23 - - - 23 - - - -
- abțineri:4 1 - - 2 - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin - DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND NU
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND Abținere
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Giurescu Dinu ALDE DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Hellvig Eduard Raul PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan ND NU
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL -
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana ND NU
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina ND NU
159. Moisii Constantin ND NU
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru PDL DA
164. Muntean Mircia PDL DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu ND NU
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Negruț Clement PDL DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Niculae Aurel PNL DA
176. Niculescu Dumitru ND NU
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND NU
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND NU
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PDL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Paleologu Theodor PDL DA
188. Paul Maria-Andreea PDL DA
189. Pârgaru Ion PNL DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Radu Mihai - DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Florin Aurelian PDL DA
201. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
202. Potor Călin PNL DA
203. Pușcaș Iacob - DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo PDL DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Roman Victor PSD DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rotaru Răzvan ND NU
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Secară Florin Mihail PDL DA
223. Sefer Cristian-George ND NU
224. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru ND NU
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stan Ion PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
236. Șcheau Ion - DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion PSD DA
244. Tararache Mihai - DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin PNL DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
251. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PDL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
259. Udrea Elena Gabriela PDL DA
260. Udriște Gheorghe PDL DA
261. Ursărescu Dorinel PNL DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
265. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
266. Vlădoiu Aurel PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 19:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro