Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2013 > 17:11 Versiunea pentru printare
Luni, 10 iunie 2013, ora 17:11

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 146/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.22/2013 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:125 43 30 12 15 10 5 6 4
- voturi pentru (DA):45 4 1 12 15 10 1 1 1
- voturi împotrivă (NU):77 39 29 - - - 3 4 2
- abțineri:3 - - - - - 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andea Petru PSD NU
2. Anton Marin PNL NU
3. Axente Ioan PSD NU
4. Baltă Mihai PSD NU
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
6. Bălan Ion PSD NU
7. Benga Ioan PSD NU
8. Birchall Ana PSD NU
9. Blănariu Valentin ND DA
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
11. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
12. Bónis István UDMR DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Calotă Florică Ică PNL NU
17. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
18. Cernea Remus-Florinel - Abținere
19. Cherecheș Florica PNL NU
20. Ciobanu Liliana ND DA
21. Ciuhodaru Tudor ND DA
22. Costin Gheorghe PNL NU
23. Crăciunescu Grigore PNL NU
24. Cristea Victor PSD NU
25. Cristian Horia PNL NU
26. Daea Petre PSD DA
27. Dalca Ștefan-Petru ND DA
28. Delureanu Virgil PSD NU
29. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
30. Dima Toader PSD NU
31. Diniță Ion ALDE Abținere
32. Dîrzu Ioan PSD NU
33. Dobre Victor Paul PNL NU
34. Dobrinescu Traian PNL NU
35. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
36. Dragomir Maria ND DA
37. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
38. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
41. Eparu Ion PSD NU
42. Fejér László-Ődőn UDMR DA
43. Fonta Nuțu ND DA
44. Frăticiu Gheorghe PSD NU
45. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
46. Geantă Florian Daniel PDL DA
47. Gheorghe Tinel PDL DA
48. Ghiveciu Marian PSD DA
49. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
50. Giurescu Dinu ALDE NU
51. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
52. Grama Horia PSD NU
53. Grecea Maria ND DA
54. Gudu Vasile PDL DA
55. Guran Virgil PNL NU
56. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
57. Iane Daniel PNL DA
58. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
59. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
60. Iriza Scarlat PSD NU
61. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
62. Itu Cornel PSD NU
63. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
64. Kerekes Károly UDMR DA
65. Kereskényi Gábor UDMR DA
66. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
67. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
68. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
69. Manolescu Oana Minoritati NU
70. Marin Gheorghe PSD NU
71. Markó Attila-Gabor UDMR DA
72. Melinte Ion ND DA
73. Mihai Aurelian - NU
74. Mincă Liliana ND DA
75. Mircovici Niculae Minoritati NU
76. Mîrza Gavril PSD NU
77. Mocanu Vasile PSD NU
78. Moldovan Iosif UDMR DA
79. Molnar Zsolt UDMR DA
80. Neacșu Marian PSD NU
81. Negruț Clement PDL DA
82. Nicolae Alexandri PNL NU
83. Nicolae Florian PSD NU
84. Niculescu Dumitru ND DA
85. Nistor Marioara ND DA
86. Niță Emil PSD NU
87. Ochi Ion PSD NU
88. Oltean Ioan PDL DA
89. Palașcă Viorel PNL NU
90. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
91. Popa Octavian-Marius PNL NU
92. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
93. Pușcaș Iacob - DA
94. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
95. Răducanu Ion PSD NU
96. Rădulescu Romeo PDL DA
97. Rățoi Neculai PSD NU
98. Roman Cristian-Constantin PDL DA
99. Roșca Mircea PNL NU
100. Rotaru Răzvan ND DA
101. Rusu Valentin PNL NU
102. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
103. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
104. Sefer Cristian-George ND DA
105. Seres Dénes UDMR DA
106. Simedru Dan Coriolan PNL NU
107. Smarandache Miron Alexandru ND DA
108. Solomon Adrian PSD NU
109. Stanciu Anghel PSD NU
110. Stănescu Alexandru PSD NU
111. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
112. Szabó Ödön UDMR DA
113. Șimon Gheorghe PSD DA
114. Șoptică Costel PNL NU
115. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
116. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
117. Teju Sorin PNL NU
118. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
119. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
120. Udriște Gheorghe PDL DA
121. Vainer Aurel Minoritati DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD NU
123. Weber Mihai PSD NU
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
125. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 4:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro