Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2013 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2013, ora 12:04

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 563/2008 privind înființarea Companiei Naționale "Herghelii de Stat"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:143 51 38 13 10 9 11 6 5
- voturi pentru (DA):40 2 2 13 10 9 - - 4
- voturi împotrivă (NU):99 48 35 - - - 10 6 -
- abțineri:3 - 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Antal István UDMR DA
6. Anton Marin PNL NU
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Bălan Ion PSD NU
13. Benga Ioan PSD NU
14. Birchall Ana PSD NU
15. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bónis István UDMR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Caloianu Mario-Ernest ND DA
22. Calotă Florică Ică PNL NU
23. Cernea Remus-Florinel - DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
25. Ciobanu Gheorghe PSD NU
26. Ciuhodaru Tudor ND DA
27. Ciurariu Florin PNL NU
28. Cocei Erland PNL NU
29. Codîrlă Liviu ND DA
30. Crăciunescu Grigore PNL NU
31. Cristian Horia PNL NU
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Dascălu Constantin PDL DA
34. Delureanu Virgil PSD NU
35. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
36. Dima Toader PSD NU
37. Dîrzu Ioan PSD NU
38. Doboș Anton PNL NU
39. Dobre Mircea-Titus PSD NU
40. Dobrinescu Traian PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
42. Dragomir Gheorghe PNL NU
43. Dragomir Viorel Marian PSD NU
44. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
45. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
46. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
47. Enache Marian PSD NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fejér László-Ődőn UDMR DA
50. Firczak Gheorghe Minoritati NU
51. Fonta Nuțu ND DA
52. Galan Constantin PNL NU
53. Gerea Andrei Dominic PNL NU
54. Gheorghe Florin PDL DA
55. Gheorghe Tinel PDL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
57. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
58. Grama Horia PSD NU
59. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
60. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
61. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
62. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
63. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
64. Ignat Miron Minoritati Abținere
65. Iliuță Vasile PDL DA
66. Ionescu George PDL DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
68. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
71. Khraibani Camelia PSD NU
72. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
73. Longher Ghervazen Minoritati NU
74. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
75. Marcu Nicu PNL NU
76. Marin Gheorghe PSD NU
77. Marocico Ion Minoritati NU
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
79. Melinte Ion ND DA
80. Mihai Aurelian - DA
81. Mihăilă Ioan PDL DA
82. Mircovici Niculae Minoritati NU
83. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
84. Mitrea Miron Tudor PSD NU
85. Mîrza Gavril PSD NU
86. Mocanu Vasile PSD NU
87. Moldovan Ioan ALDE NU
88. Moldovan Iosif UDMR DA
89. Muntean Mircia PDL DA
90. Nassar Rodica PSD NU
91. Nicolae Alexandri PNL Abținere
92. Nicolae Florian PSD NU
93. Niculae Aurel PNL NU
94. Niculescu Dumitru ND DA
95. Ochi Ion PSD NU
96. Oros Nechita-Adrian PNL NU
97. Palașcă Viorel PNL NU
98. Păun Nicolae Minoritati NU
99. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
100. Petrea Dorin Silviu PSD -
101. Pop Georgian PSD NU
102. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
103. Răducanu Ion PSD DA
104. Rățoi Neculai PSD NU
105. Roman Cristian-Constantin PDL DA
106. Roșca Lucreția PSD NU
107. Sava Andrei-Valentin PSD NU
108. Secară Florin Mihail PDL DA
109. Sefer Cristian-George ND DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
112. Simedru Dan Coriolan PNL NU
113. Smarandache Miron Alexandru ND DA
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Stan Ioan PSD NU
116. Stan Ion PSD DA
117. Stancu Ionel Minoritati NU
118. Stănescu Alexandru PSD NU
119. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
120. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
121. Surdu Raluca PNL NU
122. Szabó Ödön UDMR DA
123. Șcheau Ion - DA
124. Șimon Gheorghe PSD NU
125. Șoptică Costel PNL NU
126. Șova Lucian PSD NU
127. Ștefan Viorel PSD NU
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
129. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
130. Tămâian Ioan PNL DA
131. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
132. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
133. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
134. Tudorache Daniel PSD NU
135. Tudorie Violeta PSD NU
136. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
137. Udriște Gheorghe PDL DA
138. Uricec Eugen Constantin PSD NU
139. Ursărescu Dorinel PNL NU
140. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
141. Vreme Valerian - Abținere
142. Zaharcu Neviser PSD NU
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 18:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro