Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2013 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2013, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 146/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.22/2013 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:303 119 72 32 27 16 14 12 11
- voturi pentru (DA):244 118 72 3 3 13 14 12 9
- voturi împotrivă (NU):31 - - 29 1 1 - - -
- abțineri:26 - - - 23 1 - - 2
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bucur Constantin-Alin - DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND Abținere
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND Abținere
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND Abținere
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND Abținere
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu ND DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin PDL NU
110. Gheorghe Tinel PDL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria ND Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Mircea Minoritati DA
119. Gudu Vasile PDL NU
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gurzău Adrian PDL NU
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Hellvig Eduard Raul PNL DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan ND Abținere
130. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Iliuță Vasile PDL NU
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL NU
140. Iordache Florin PSD DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
145. Kerekes Károly UDMR -
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PDL NU
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Melinte Ion ND Abținere
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilă Ioan PDL NU
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND Abținere
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mitrea Miron Tudor PSD DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioi Niculina ND Abținere
179. Moisii Constantin ND Abținere
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Muntean Mircia PDL DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu ND Abținere
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL NU
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement PDL NU
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND Abținere
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND Abținere
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PDL NU
211. Pardău Dumitru PNL DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrache Adrian-Alin PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popa Radu Mihai - DA
225. Popeangă Vasile PSD -
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
228. Preda Cezar-Florin PDL NU
229. Pușcaș Iacob - DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Rotaru Răzvan ND DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
243. Secară Florin Mihail PDL NU
244. Sefer Cristian-George ND Abținere
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL DA
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Stănișoară Mihai PNL DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Mihaela - Abținere
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion - DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai - DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Toader Mircea-Nicu PDL NU
281. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
282. Traicu Rodin PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tudorie Violeta PSD DA
285. Tudose Mihai PSD DA
286. Turcan Raluca PDL NU
287. Tușa Adriana Diana - DA
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udriște Gheorghe PDL NU
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vasilescu Nicolae PSD DA
295. Vladu Iulian PDL NU
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Vreme Valerian - DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 18:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro