Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 197/2013 privind ratificarea Acordului de împrumut (Proiectul de modernizare a Administrației Fiscale) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București, la 8 mai 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 126 78 36 29 16 14 13 10
- voturi pentru (DA):293 126 78 34 2 16 14 13 10
- voturi împotrivă (NU):26 - - 1 25 - - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
16. Arsene Ionel PSD DA
17. Avram Constantin ALDE DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bucur Constantin-Alin - DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND NU
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen ND Abținere
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Constantin Daniel ALDE DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND NU
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria ND NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gurzău Adrian PDL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Hellvig Eduard Raul PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan ND NU
138. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Melinte Ion ND NU
177. Mihai Aurelian - DA
178. Mihăilă Ioan PDL DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Mincă Liliana ND NU
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mitrea Miron Tudor PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioi Niculina ND NU
188. Moisii Constantin ND NU
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Muntean Mircia PDL DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu ND NU
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL NU
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement PDL DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Dumitru ND Abținere
211. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND NU
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor PDL DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrache Adrian-Alin PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai - DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
240. Preda Cezar-Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob - DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ND NU
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
259. Secară Florin Mihail PDL DA
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru ND NU
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stancu Ionel Minoritati DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Stănișoară Mihai PNL DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Mihaela - DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șcheau Ion - DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tararache Mihai - DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL DA
300. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL DA
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vasilescu Nicolae PSD DA
314. Vladu Iulian PDL DA
315. Vlase Petru Gabriel PSD DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 ianuarie 2020, 11:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro