Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2013 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2013, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 563/2008 privind înființarea Companiei Naționale "Herghelii de Stat"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:323 127 79 35 29 16 14 13 10
- voturi pentru (DA):266 126 79 - 27 - 14 13 7
- voturi împotrivă (NU):54 - - 35 2 15 - - 2
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR NU
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR NU
34. Borbély László UDMR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL NU
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR NU
105. Fejér László-Ődőn UDMR NU
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD Abținere
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria ND DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL NU
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gurzău Adrian PDL NU
127. Gust Băloșin Florentin PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Hellvig Eduard Raul PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan ND DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Iliuță Vasile PDL NU
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL NU
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
152. Kerekes Károly UDMR NU
153. Kereskényi Gábor UDMR -
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR NU
156. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL NU
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Man Mircea PDL NU
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR NU
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Máté András-Levente UDMR NU
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Melinte Ion ND DA
176. Mihai Aurelian - DA
177. Mihăilă Ioan PDL NU
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Mincă Liliana ND DA
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mitrea Miron Tudor PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioi Niculina ND DA
188. Moisii Constantin ND DA
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR NU
191. Molnar Zsolt UDMR NU
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Muntean Mircia PDL NU
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu ND DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL NU
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement PDL NU
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Dumitru ND DA
211. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL NU
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel PNL DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor PDL NU
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrache Adrian-Alin PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petrescu Petre PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popa Radu Mihai - DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
240. Preda Cezar-Florin PDL NU
241. Pușcaș Iacob - DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL NU
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL NU
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ND DA
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
259. Secară Florin Mihail PDL NU
260. Sefer Cristian-George ND DA
261. Seres Dénes UDMR NU
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru ND DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stancu Ionel Minoritati DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Stănișoară Mihai PNL DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Mihaela - NU
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR NU
282. Șcheau Ion - NU
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tararache Mihai - DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL NU
300. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL NU
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udriște Gheorghe PDL NU
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Vreme Valerian - Abținere
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 4:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro