Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2013 > 17:11 Versiunea pentru printare
Luni, 17 iunie 2013, ora 17:11

Subiect vot: PL 129/2013 amr.1
PL 129/2013 privind executarea pedepselor, a măsurilor educative și a altor măsuri neprivative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:133 50 24 15 13 11 5 8 7
- voturi pentru (DA):121 48 22 14 11 11 5 7 3
- voturi împotrivă (NU):7 1 1 - 1 - - - 4
- abțineri:4 1 - 1 1 - - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Antal István UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
11. Bónis István UDMR DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
13. Calotă Florică Ică PNL DA
14. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Cernea Remus-Florinel - DA
17. Chebac Eugen ND Abținere
18. Cherecheș Florica PNL DA
19. Cioată Cezar ALDE DA
20. Ciobanu Gheorghe PSD DA
21. Ciobanu Liliana ND DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciurariu Florin PNL DA
25. Covaci Dorel PSD DA
26. Cristea Aurelia PSD DA
27. Cristian Horia PNL DA
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Cupă Ion PNL DA
30. Daea Petre PSD DA
31. Dalca Ștefan-Petru ND NU
32. Deaconu Mihai ND DA
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Diniță Ion ALDE DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Doboș Anton PNL DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dragomir Maria ND DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
46. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Frăticiu Gheorghe PSD DA
50. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
51. Gheorghe Tinel PDL Abținere
52. Ghiveciu Marian PSD DA
53. Giurescu Dinu ALDE DA
54. Grama Horia PSD NU
55. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
56. Gudu Vasile PDL DA
57. Guran Virgil PNL DA
58. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
59. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
60. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Iane Daniel PNL DA
63. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
64. Ionescu Aurelian ALDE DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
67. Kerekes Károly UDMR DA
68. Kereskényi Gábor UDMR DA
69. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
70. Longher Ghervazen Minoritati DA
71. Lubanovici Mircea PDL DA
72. Martin Eduard-Stelian PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Melinte Ion ND DA
75. Mihai Aurelian - NU
76. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
77. Mincă Liliana ND DA
78. Mircovici Niculae Minoritati DA
79. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
80. Mocanu Vasile PSD DA
81. Moisii Constantin ND DA
82. Moldovan Ioan ALDE DA
83. Moldovan Iosif UDMR DA
84. Movilă Petru PDL DA
85. Muntean Mircia PDL DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Neacșu Marian PSD DA
88. Nichita Cristina PSD DA
89. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
90. Niculescu Dumitru ND DA
91. Nistor Marioara ND DA
92. Niță Emil PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Ochi Ion PSD DA
95. Oltean Ioan PDL DA
96. Pambuccian Varujan Minoritati DA
97. Pârgaru Ion PNL NU
98. Peia Ninel PSD DA
99. Petrea Dorin Silviu PSD DA
100. Popeangă Vasile PSD DA
101. Pușcaș Iacob - NU
102. Răducanu Ion PSD DA
103. Rădulescu Constantin PSD DA
104. Roman Cristian-Constantin PDL DA
105. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Smarandache Miron Alexandru ND DA
108. Stanciu Anghel PSD DA
109. Stănescu Alexandru PSD DA
110. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
111. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
112. Szabó Ödön UDMR DA
113. Șcheau Ion - DA
114. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
115. Tabugan Ion PSD DA
116. Tararache Mihai - NU
117. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
118. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
119. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
120. Tiuch Cătălin PSD DA
121. Toader Mircea-Nicu PDL DA
122. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
123. Tomac Eugen PDL DA
124. Turcan Raluca PDL DA
125. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
126. Ursărescu Dorinel PNL DA
127. Vasilică Radu Costin PSD DA
128. Vladu Iulian PDL DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Vreme Valerian - DA
131. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
133. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro