Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2013 > 18:19 Versiunea pentru printare
Luni, 17 iunie 2013, ora 18:19

Subiect vot: PL 164/2013 amr.5
PL 164/2013 privind stabilirea unor măsuri în domeniul pensiilor acordate beneficiarilor proveniți din sistemul de apărare, ordine publică și siguranță națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:87 31 18 9 11 9 2 4 3
- voturi pentru (DA):33 1 1 8 11 9 1 - 2
- voturi împotrivă (NU):51 29 17 - - - 1 4 -
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axente Ioan PSD NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Baltă Mihai PSD NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
8. Bălan Ion PSD NU
9. Benga Ioan PSD NU
10. Birchall Ana PSD NU
11. Blănariu Valentin ND DA
12. Bónis István UDMR DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
15. Caloianu Mario-Ernest ND DA
16. Calotă Florică Ică PNL NU
17. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
18. Călin Ion PSD NU
19. Cernea Remus-Florinel - Abținere
20. Chebac Eugen ND DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
22. Cristea Aurelia PSD NU
23. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
24. Cupă Ion PNL NU
25. Cupșa Ioan PNL NU
26. Dalca Ștefan-Petru ND DA
27. Deaconu Mihai ND DA
28. Delureanu Virgil PSD NU
29. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
30. Doboș Anton PNL NU
31. Dobre Mircea-Titus PSD NU
32. Dobre Victor Paul PNL NU
33. Dragomir Gheorghe PNL NU
34. Dragomir Viorel Marian PSD NU
35. Dumitru Georgică ALDE NU
36. Eparu Ion PSD NU
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Fejér László-Ődőn UDMR DA
39. Frăticiu Gheorghe PSD NU
40. Gheorghe Tinel PDL Abținere
41. Grecea Maria ND DA
42. Gudu Vasile PDL DA
43. Gust Băloșin Florentin PSD NU
44. Holban Titi PNL NU
45. Horga Vasile PNL NU
46. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
47. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
48. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
49. Ionescu Aurelian ALDE NU
50. Itu Cornel PSD NU
51. Kerekes Károly UDMR DA
52. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
53. Lubanovici Mircea PDL DA
54. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
55. Melinte Ion ND DA
56. Mincă Liliana ND DA
57. Mircovici Niculae Minoritati NU
58. Mocioalcă Ion PSD -
59. Moldovan Iosif UDMR DA
60. Muntean Mircia PDL DA
61. Neacșu Marian PSD NU
62. Necula Cosmin PSD NU
63. Nichita Cristina PSD NU
64. Nicolae Alexandri PNL NU
65. Ochi Ion PSD NU
66. Pușcaș Iacob - DA
67. Răducanu Ion PSD NU
68. Roșca Mircea PNL NU
69. Rotaru Răzvan ND DA
70. Rusu Valentin PNL NU
71. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
72. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
73. Seres Dénes UDMR DA
74. Smarandache Miron Alexandru ND DA
75. Stanciu Zisu PSD NU
76. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
77. Szabó Ödön UDMR DA
78. Tămâian Ioan PNL NU
79. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
80. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
81. Tomac Eugen PDL DA
82. Vainer Aurel Minoritati DA
83. Varga Vasile PNL NU
84. Vasilică Radu Costin PSD DA
85. Vladu Iulian PDL DA
86. Vreme Valerian - DA
87. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro