Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:30 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 156/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.26/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.63/2001 privind înființarea Inspectoratului de Stat în Construcții-I.S.C.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 121 83 22 21 13 14 12 8
- voturi pentru (DA):239 120 83 - 2 1 14 12 7
- voturi împotrivă (NU):51 - - 21 18 12 - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bode Lucian Nicolae PDL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Bónis István UDMR NU
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bot Octavian PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen ND DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND -
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR NU
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PDL NU
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin PDL NU
110. Gheorghe Tinel PDL NU
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria ND NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Mircea Minoritati DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Hellvig Eduard Raul PNL DA
126. Holban Titi PNL DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan ND NU
129. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL NU
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kerekes Károly UDMR NU
144. Kereskényi Gábor UDMR NU
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR NU
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL NU
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR NU
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Martin Eduard-Stelian PSD DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
159. Máté András-Levente UDMR NU
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocanu Vasile PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina ND NU
173. Moisii Constantin ND NU
174. Moldovan Iosif UDMR NU
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu ND NU
179. Nazare Alexandru PDL NU
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Negruț Clement PDL NU
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PNL DA
190. Niculescu Dumitru ND NU
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel PNL DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pârgaru Ion PNL DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Petrache Adrian-Alin PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
212. Potor Călin PNL DA
213. Pușcaș Iacob - DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo PDL NU
218. Rățoi Neculai PSD DA
219. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Roman Cristian-Constantin PDL NU
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Roman Victor PSD DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rotaru Răzvan ALDE DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Săpunaru Nini PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
232. Scutaru Adrian George PNL DA
233. Secară Florin Mihail PDL NU
234. Seres Dénes UDMR NU
235. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru ND NU
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Szabó Ödön UDMR NU
253. Șcheau Ion - DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
261. Tararache Mihai - DA
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
266. Tiuch Cătălin PSD DA
267. Tîlvăr Angel PSD DA
268. Toader Mircea-Nicu PDL NU
269. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PDL NU
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
276. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel PNL DA
279. Vainer Aurel Minoritati DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasilescu Nicolae PSD DA
282. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PDL Abținere
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 16:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro