Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:32 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 164/2013 privind stabilirea unor măsuri în domeniul pensiilor acordate beneficiarilor proveniți din sistemul de apărare, ordine publică și siguranță națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 121 84 22 23 13 14 12 10
- voturi pentru (DA):262 119 83 2 23 - 13 12 10
- voturi împotrivă (NU):15 1 - 1 - 13 - - -
- abțineri:22 1 1 19 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
29. Bónis István UDMR NU
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL Abținere
32. Bucur Constantin-Alin - DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen ND DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
72. Culețu Dănuț PDL Abținere
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR NU
103. Fejér László-Ődőn UDMR NU
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Florin PDL NU
114. Gheorghe Tinel PDL Abținere
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria ND DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Hellvig Eduard Raul PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan ND DA
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL Abținere
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kerekes Károly UDMR NU
148. Kereskényi Gábor UDMR NU
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR NU
151. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL Abținere
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR NU
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
163. Máté András-Levente UDMR NU
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Mihai Aurelian - DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND DA
178. Moisii Constantin ND DA
179. Moldovan Iosif UDMR NU
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu ND DA
184. Nazare Alexandru PDL Abținere
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Negruț Clement PDL Abținere
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculae Aurel PNL DA
195. Niculescu Dumitru ND DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel PNL DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Pardău Dumitru PNL DA
207. Păun Nicolae Minoritati DA
208. Pârgaru Ion PNL DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Petrache Adrian-Alin PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Radu Mihai - DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
218. Potor Călin PNL DA
219. Pușcaș Iacob - DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo PDL Abținere
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Roman Cristian-Constantin PDL DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rotaru Răzvan ALDE DA
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Scarlat George PNL DA
237. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
238. Scutaru Adrian George PNL DA
239. Secară Florin Mihail PDL Abținere
240. Seres Dénes UDMR NU
241. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stan Ion PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stanciu Zisu PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR NU
259. Șcheau Ion - DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
266. Tararache Mihai - DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Turcan Raluca PDL Abținere
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel PNL DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilescu Nicolae PSD DA
287. Vasilică Radu Costin PSD NU
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
289. Vladu Iulian PDL Abținere
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 16:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro