Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 16:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 16:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 117/2009 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.143/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 117 68 27 19 12 14 9 7
- voturi pentru (DA):248 117 68 26 1 12 14 9 1
- voturi împotrivă (NU):18 - - - 18 - - - -
- abțineri:7 - - 1 - - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin - Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Comșa Cornel-George ND NU
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND NU
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria ND NU
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian PDL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Hellvig Eduard Raul PNL DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Martin Eduard-Stelian PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion ND NU
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND NU
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocioi Niculina ND NU
161. Moisii Constantin ND NU
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru PDL DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu ND NU
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PDL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Negruț Clement PDL DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND NU
182. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND NU
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paul Maria-Andreea PDL DA
194. Pârgaru Ion PNL DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Pușcaș Iacob - Abținere
205. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PDL DA
211. Roman Gheorghe PSD DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ALDE DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
220. Secară Florin Mihail PDL DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND NU
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stănișoară Mihai PNL DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion - Abținere
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
244. Tararache Mihai - Abținere
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin PNL DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
251. Tiuch Cătălin PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PDL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
255. Tomac Eugen PDL DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Ursărescu Dorinel PNL DA
262. Vasilescu Nicolae PSD DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
266. Vreme Valerian - DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 4:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro