Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:16 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:16

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:231 101 56 20 17 12 9 11 5
- voturi pentru (DA):226 101 53 20 17 11 9 11 4
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - 1 - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PNL DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Calotă Florică Ică PNL DA
30. Canacheu Costică PDL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - Abținere
35. Chebac Eugen ND DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana ND DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu ND DA
49. Coman Gheorghe ALDE DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Culețu Dănuț PDL DA
57. Cupă Ion PNL DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
63. Diniță Ion ALDE DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
73. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
74. Emacu Gheorghe PSD DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fejér László-Ődőn UDMR DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian ALDE DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Fonta Nuțu ND DA
84. Galan Constantin PNL DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
90. Grama Horia PSD DA
91. Grapini Maria ALDE DA
92. Grecea Maria ND DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gudu Vasile PDL DA
96. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
97. Guran Virgil PNL DA
98. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
99. Hellvig Eduard Raul PNL DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Hulea Ioan ND DA
102. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
103. Iane Daniel PNL DA
104. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu Aurelian ALDE DA
107. Ionescu George PDL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
110. Iriza Scarlat PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kereskényi Gábor UDMR NU
114. Khraibani Camelia PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
117. Manolache Marius PSD DA
118. Marcoci Vlad PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mincă Liliana ND DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
128. Mîrza Gavril PSD DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocioi Niculina ND DA
132. Moisii Constantin ND DA
133. Moldovan Ioan ALDE DA
134. Moldovan Iosif UDMR DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Murgu Neagu ND DA
138. Nazare Alexandru PDL DA
139. Neacșu Marian PSD DA
140. Necula Cosmin PSD DA
141. Negruț Clement PDL DA
142. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
143. Nichita Cristina PSD DA
144. Nicolae Florian PSD DA
145. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Niculae Aurel PNL DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Nistor Marioara ND DA
150. Niță Emil PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Ochi Ion PSD DA
153. Palașcă Viorel PNL DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Pârgaru Ion PNL DA
158. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
159. Peia Ninel PSD DA
160. Petrache Adrian-Alin PSD DA
161. Petrea Dorin Silviu PSD DA
162. Petric Octavian PSD DA
163. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Popa Radu Mihai - DA
168. Popeangă Vasile PSD DA
169. Popescu Dan-Cristian PDL DA
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
171. Pușcaș Iacob - DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
173. Răducanu Ion PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Constantin PSD DA
176. Rățoi Neculai PSD DA
177. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
178. Rizea Cristian PSD DA
179. Roman Gheorghe PSD DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Roman Victor PSD DA
182. Sava Andrei-Valentin PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
185. Scarlat George PNL DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
189. Smarandache Miron Alexandru ND DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stanciu Zisu PSD DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
196. Stragea Sorin Constantin PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surdu Raluca PNL DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șoptică Costel PNL DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
204. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
205. Tămâian Ioan PNL DA
206. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
207. Teju Sorin PNL DA
208. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
209. Toader Mircea-Nicu PDL DA
210. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
211. Tudorache Daniel PSD DA
212. Tudorie Violeta PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PDL DA
215. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
216. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
217. Udrea Elena Gabriela PDL DA
218. Udriște Gheorghe PDL DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Vladu Iulian PDL DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Vlădoiu Aurel PSD DA
224. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
225. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zaharcu Neviser PSD DA
229. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
231. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 4:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro