Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:19 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:19

Subiect vot: Continuarea dezbaterilor de la nr. crt. 559 din raport (amendamente respinse)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:238 106 57 22 17 12 9 10 5
- voturi pentru (DA):216 106 55 22 4 5 9 10 5
- voturi împotrivă (NU):14 - 1 - 13 - - - -
- abțineri:7 - - - - 7 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blănariu Valentin ND DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Calotă Florică Ică PNL DA
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL -
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen ND NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana ND NU
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Codîrlă Liviu ND NU
49. Coman Gheorghe ALDE DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
56. Culețu Dănuț PDL DA
57. Cupă Ion PNL DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
63. Diniță Ion ALDE DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
79. Eparu Ion PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Fejér László-Ődőn UDMR DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Fonta Nuțu ND DA
87. Galan Constantin PNL DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PNL DA
92. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
93. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
94. Grama Horia PSD DA
95. Grapini Maria ALDE DA
96. Grecea Maria ND NU
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Grosaru Mircea Minoritati DA
99. Gudu Vasile PDL DA
100. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
101. Guran Virgil PNL DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Hellvig Eduard Raul PNL DA
104. Horga Vasile PNL DA
105. Hulea Ioan ND NU
106. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
107. Iane Daniel PNL DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu Aurelian ALDE DA
111. Ionescu George PDL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
114. Iriza Scarlat PSD DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kerekes Károly UDMR Abținere
118. Kereskényi Gábor UDMR DA
119. Khraibani Camelia PSD DA
120. Korodi Attila UDMR Abținere
121. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
122. Manolache Marius PSD DA
123. Marcoci Vlad PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
125. Máté András-Levente UDMR Abținere
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mincă Liliana ND NU
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
133. Mîrza Gavril PSD DA
134. Mocanu Adrian PSD DA
135. Mocanu Vasile PSD DA
136. Mocioi Niculina ND NU
137. Moisii Constantin ND NU
138. Moldovan Ioan ALDE DA
139. Moldovan Iosif UDMR Abținere
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Murgu Neagu ND NU
144. Nazare Alexandru PDL DA
145. Neacșu Marian PSD DA
146. Necula Cosmin PSD DA
147. Negruț Clement PDL DA
148. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
149. Nichita Cristina PSD DA
150. Nicolae Florian PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Niculae Aurel PNL DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Nistor Marioara ND DA
155. Niță Emil PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Ochi Ion PSD DA
158. Oltean Ioan PDL DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Pârgaru Ion PNL DA
163. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
164. Peia Ninel PSD DA
165. Petrache Adrian-Alin PSD DA
166. Petrea Dorin Silviu PSD DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
169. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
170. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Popa Radu Mihai - DA
173. Popeangă Vasile PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PDL DA
175. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
176. Pușcaș Iacob - DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
178. Răducanu Ion PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Rădulescu Romeo PDL DA
182. Rățoi Neculai PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Rizea Cristian PSD DA
185. Roman Gheorghe PSD DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Roman Victor PSD DA
188. Sava Andrei-Valentin PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
191. Scarlat George PNL DA
192. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Simedru Dan Coriolan PNL DA
195. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
196. Smarandache Miron Alexandru ND NU
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stanciu Zisu PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
203. Stragea Sorin Constantin PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Szabó Ödön UDMR Abținere
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Șova Lucian PSD DA
210. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tămâian Ioan PNL DA
213. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
214. Teju Sorin PNL DA
215. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
216. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
217. Toader Mircea-Nicu PDL DA
218. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tudorie Violeta PSD DA
221. Tudose Mihai PSD DA
222. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
223. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
224. Udrea Elena Gabriela PDL DA
225. Udriște Gheorghe PDL DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Vladu Iulian PDL DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
232. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zaharcu Neviser PSD DA
236. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
238. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 7:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro