Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:34

Subiect vot: PL 131/2013 ama.786
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:252 112 58 23 18 14 10 10 7
- voturi pentru (DA):211 111 55 20 - 1 8 10 6
- voturi împotrivă (NU):27 - - 2 16 9 - - -
- abțineri:13 1 2 1 2 4 2 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Blănariu Valentin ND NU
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR NU
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin - DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
30. Buican Cristian PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen ND NU
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND NU
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND NU
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
62. Culețu Dănuț PDL NU
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
82. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR NU
87. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
89. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND Abținere
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria ND NU
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Mircea Minoritati DA
105. Gudu Vasile PDL DA
106. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
107. Guran Virgil PNL Abținere
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Hellvig Eduard Raul PNL DA
110. Holban Titi PNL DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hrebenciuc Viorel PSD DA
113. Hulea Ioan ND NU
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR NU
127. Kerekes Károly UDMR Abținere
128. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR Abținere
131. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marian Ion Cristinel - DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Martin Eduard-Stelian PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
139. Máté András-Levente UDMR NU
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Mihai Aurelian - DA
143. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mincă Liliana ND NU
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocanu Adrian PSD DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocioi Niculina ND NU
152. Moisii Constantin ND NU
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moldovan Iosif UDMR NU
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru PDL DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Murgu Neagu ND NU
160. Nazare Alexandru PDL DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Necula Cosmin PSD DA
163. Negruț Clement PDL DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicolae Florian PSD DA
167. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
168. Niculae Aurel PNL DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Nistor Marioara ND Abținere
171. Niță Emil PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Ochi Ion PSD DA
174. Oltean Ioan PDL DA
175. Palașcă Viorel PNL DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
180. Peia Ninel PSD DA
181. Petrache Adrian-Alin PSD DA
182. Petrea Dorin Silviu PSD DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
185. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
186. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
187. Pop Georgian PSD DA
188. Popa Octavian-Marius PNL DA
189. Popeangă Vasile PSD DA
190. Popescu Dan-Cristian PDL DA
191. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
192. Pușcaș Iacob - DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
194. Răducanu Ion PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Constantin PSD DA
197. Rădulescu Romeo PDL DA
198. Rățoi Neculai PSD DA
199. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
200. Rizea Cristian PSD DA
201. Roman Gheorghe PSD DA
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Roman Victor PSD DA
204. Sava Andrei-Valentin PSD DA
205. Săpunaru Nini PNL DA
206. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
207. Scarlat George PNL DA
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
209. Seres Dénes UDMR NU
210. Simedru Dan Coriolan PNL DA
211. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
212. Smarandache Miron Alexandru ND NU
213. Stanciu Zisu PSD DA
214. Stancu Ionel Minoritati DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
217. Stragea Sorin Constantin PSD DA
218. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surdu Raluca PNL DA
221. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
222. Szabó Ödön UDMR NU
223. Șcheau Ion - DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tămâian Ioan PNL DA
229. Teju Sorin PNL DA
230. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
231. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
232. Toader Mircea-Nicu PDL DA
233. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
234. Tudorache Daniel PSD DA
235. Tudorie Violeta PSD DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
238. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
239. Udrea Elena Gabriela PDL DA
240. Udriște Gheorghe PDL DA
241. Uricec Eugen Constantin PSD DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Vasilescu Nicolae PSD Abținere
244. Vladu Iulian PDL DA
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlădoiu Aurel PSD DA
247. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zaharcu Neviser PSD DA
251. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
252. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro