Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:46 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:46

Subiect vot: PL 131/2013 ama.857
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:248 111 59 24 16 12 10 10 6
- voturi pentru (DA):187 110 52 - 1 - 9 10 5
- voturi împotrivă (NU):55 - 4 24 15 12 - - -
- abțineri:5 - 3 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blănariu Valentin ND NU
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Bónis István UDMR NU
26. Borbély László UDMR NU
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică PNL DA
31. Canacheu Costică PDL NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel - Abținere
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana ND NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu ND NU
50. Coman Gheorghe ALDE DA
51. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
52. Costin Gheorghe PNL NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
60. Culețu Dănuț PDL NU
61. Cupă Ion PNL DA
62. Daea Petre PSD -
63. Dalca Ștefan-Petru ND NU
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diniță Ion ALDE DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
78. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR NU
84. Fejér László-Ődőn UDMR NU
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Fonta Nuțu ND NU
90. Galan Constantin PNL NU
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic PNL DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria ND NU
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Gudu Vasile PDL NU
104. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
105. Guran Virgil PNL Abținere
106. Gust Băloșin Florentin PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
108. Hellvig Eduard Raul PNL DA
109. Horga Vasile PNL DA
110. Hrebenciuc Viorel PSD DA
111. Hulea Ioan ND NU
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PDL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Iriza Scarlat PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR NU
124. Kerekes Károly UDMR NU
125. Kereskényi Gábor UDMR NU
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Korodi Attila UDMR NU
128. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
129. Lubanovici Mircea PDL NU
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Manolache Marius PSD DA
132. Marin Gheorghe PSD DA
133. Martin Eduard-Stelian PSD DA
134. Máté András-Levente UDMR NU
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Mihai Aurelian - DA
138. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mincă Liliana ND NU
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
143. Mîrza Gavril PSD DA
144. Mocanu Vasile PSD DA
145. Mocioi Niculina ND NU
146. Moldovan Ioan ALDE DA
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
148. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
149. Movilă Petru PDL NU
150. Murgu Neagu ND NU
151. Neacșu Marian PSD DA
152. Necula Cosmin PSD DA
153. Negruț Clement PDL NU
154. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
155. Nichita Cristina PSD DA
156. Nicolae Alexandri PNL DA
157. Nicolae Florian PSD DA
158. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Niculae Aurel PNL DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Nistor Marioara ND NU
163. Niță Emil PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oltean Ioan PDL NU
166. Palașcă Viorel PNL DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Peia Ninel PSD DA
172. Petrache Adrian-Alin PSD DA
173. Petrea Dorin Silviu PSD DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
176. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
177. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Popa Octavian-Marius PNL DA
180. Popeangă Vasile PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PDL NU
182. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
183. Pușcaș Iacob - DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
185. Răducanu Ion PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Constantin PSD DA
188. Rădulescu Romeo PDL NU
189. Rățoi Neculai PSD DA
190. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
191. Rizea Cristian PSD DA
192. Roman Gheorghe PSD DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roman Petre PNL DA
195. Roman Victor PSD DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Sava Andrei-Valentin PSD DA
198. Săpunaru Nini PNL DA
199. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
200. Scarlat George PNL DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
202. Seres Dénes UDMR NU
203. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
204. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
205. Smarandache Miron Alexandru ND NU
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stanciu Zisu PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
212. Stragea Sorin Constantin PSD DA
213. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surdu Raluca PNL DA
216. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
217. Szabó Ödön UDMR NU
218. Șcheau Ion - DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tămâian Ioan PNL DA
223. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
224. Teju Sorin PNL DA
225. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
226. Tiuch Cătălin PSD DA
227. Toader Mircea-Nicu PDL NU
228. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
229. Tudorache Daniel PSD DA
230. Tudorie Violeta PSD DA
231. Tudose Mihai PSD DA
232. Turcan Raluca PDL NU
233. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
234. Udrea Elena Gabriela PDL NU
235. Udriște Gheorghe PDL NU
236. Ursărescu Dorinel PNL DA
237. Vainer Aurel Minoritati DA
238. Vasilescu Nicolae PSD DA
239. Vladu Iulian PDL NU
240. Vlase Petru Gabriel PSD DA
241. Vlădoiu Aurel PSD DA
242. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zaharcu Neviser PSD DA
246. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
247. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
248. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 2:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro